Izvor: TvojPortal.com, 17.Maj.2012, 10:07   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Neustavno ucenjivanje izborom lekara

Izvor:novosti.rs  Obavezom izbora lekara, uz pretnju gubitka prava na lečenje, ugrožava se Ustavom zagarantovano pravo na zdravstvenu zaštitu - upozorava Agencija za borbu protiv korupcije
OBAVEZOM izbora lekara, koja se postavlja kao uslov za overu zdravstvene knjižice, a uz pretnju gubitka prava na zdravstveno osiguranje, ugrožava se Ustavom zagarantovano pravo na zdravstvenu zaštitu - upozoravaju iz Agencija za borbu protiv korupcije.


Ova institucija podseća >> Pročitaj celu vest na sajtu TvojPortal.com << da ko ne izabere lekara u predviđenom roku, ima pravo na pružanje samo hitne pomoći:
- Time se građanima kao korisnicima zdravstvenog osiguranja onemogućava da dobiju usluge koje su unapred plaćene kroz doprinose. Istovremeno, davanjem ovlašćenja nadležnim organima da osiguranicima ne pruže već plaćene usluge povređuje se načelo zaštite prava osuguranih lica i zaštite javnog interesa.
Iz Agencije pozivaju Ministarstvo zdravlja i sve nadležne institucije da bez odlaganja preduzmu mere kako bi se otklonile povrede Ustavom garantovanog prava.

Nastavak na TvojPortal.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta TvojPortal.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta TvojPortal.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.