Izvor: Kurir, 13.Jul.2010, 08:07 (ažurirano 02.Apr.2020.)
IZVOZ ELEKTRONSKOG OTPADA U SINGAPUR
BEOGRAD - Utovar kontejnera u okviru prvog kontingenta od 100 tona elektronskog otpada koji će iz Srbije biti izvezen u Singapur počeće danas u „BiS“ reciklažnom centru u Omoljici, najavljeno je iz kompanije „Božić i sinovi“, u okviru koje posluje taj reciklažni centar, javlja Tanjug.
Počeo izvoz elektronskog otpada u Singapur
Izvor: Blic, 13.Jul.2010
Reciklažni centar "BiS" izvezao je danas u Singapur prvi od šest kontejnera, koji čine kontingent od 100 tona nereciklabilnog elektronskog i električnog (EE) otpada, saopštila je kompanija "Božić i sinovi", u okviru koje posluje taj reciklažni centar...Kompanija "Božić i sinovi" je prva iz...
Prva količina elektronskog otpada izvežena iz Srbije
Izvor: S media, 13.Jul.2010
..Prva količina od sto tona elektronskog otpada, koji nije moguće reciklirati u Srbiji, otpremljena je danas u Singapur iz Reciklažnog centra BIS u Omoljici kod Pančeva...Stari štampači, matične ploče, memorije, procesori i druge kompjuterske komponente izvezene su na preradu kao sekundarne sirovine...








