IZVOZ ELEKTRONSKOG OTPADA U SINGAPUR

Izvor: Kurir, 13.Jul.2010, 08:07   (ažurirano 02.Apr.2020.)

IZVOZ ELEKTRONSKOG OTPADA U SINGAPUR

BEOGRAD - Utovar kontejnera u okviru prvog kontingenta od 100 tona elektronskog otpada koji će iz Srbije biti izvezen u Singapur počeće danas u „BiS“ reciklažnom centru u Omoljici, najavljeno je iz kompanije „Božić i sinovi“, u okviru koje posluje taj reciklažni centar, javlja Tanjug.

Nastavak na Kurir...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Počeo izvoz elektronskog otpada u Singapur

Izvor: Blic, 13.Jul.2010

Reciklažni centar "BiS" izvezao je danas u Singapur prvi od šest kontejnera, koji čine kontingent od 100 tona nereciklabilnog elektronskog i električnog (EE) otpada, saopštila je kompanija "Božić i sinovi", u okviru koje posluje taj reciklažni centar...Kompanija "Božić i sinovi" je prva iz...

Nastavak na Blic...

Prva količina elektronskog otpada izvežena iz Srbije

Izvor: S media, 13.Jul.2010

..Prva količina od sto tona elektronskog otpada, koji nije moguće reciklirati u Srbiji, otpremljena je danas u Singapur iz Reciklažnog centra BIS u Omoljici kod Pančeva...Stari štampači, matične ploče, memorije, procesori i druge kompjuterske komponente izvezene su na preradu kao sekundarne sirovine...

Nastavak na S media...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.