Helikopteri Mi-35 dogodine u Srbiji, ovo su mogućnosti ruskih ubica tenkova

Izvor: RTS, 16.Avg.2019, 15:07   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Helikopteri Mi-35 dogodine u Srbiji, ovo su mogućnosti ruskih "ubica tenkova"

Srbija će u prvom kvartalu 2020. godine preuzeti četiri nova helikoptera Mi-35, najavljeno je tokom obilaska fabrike za proizvodnju tog helikoptera u Rostovu na Donu.
Delegacija Ministarstva odbrane, predvođena ministrom Aleksandrom Vulinom, obišla je fabriku za proizvodnju helikoptera Mi-35M "Rostvertol" u Rostovu na Donu.

Trenutno je u bazi "Rosvertol" 35 pilota i tehničara koji će u novembru >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << završiti šestomesečnu obuku za helikopter Mi-35. 
Ministar Vulin sastao se sa rukovodstvom vazduhoplovnog zavoda, prisustvovao statičkom prikazu četiri helikoptera Mi-35M koji će biti isporučeni Vojsci Srbije i demonstracionom letu.
Vulin je, obilazeći zavod, najavio i poboljšanje materijalnog položaja letačkog osoblja.
Istakao je da niko ne treba da se plaši naoružavanja Srbije.
"Srbija će se naoružavati i opremati i dalje, sprovodiće vojno-tehnički sporazum koji je postignut između predsednika Vučića i predsednika Putina, zbog čega smo veoma ponosni i zahvalni, ali ovo oružje nikada neće biti zloupotrebljeno. Ovo oružje služi samo u svrhu očuvanja mira i odvraćanja bilo koga ko misli da bi sa Srbijom trebalo razgovarati putem sile", rekao je ministar Vulin.
"Ovakvih nije bilo u našim jedinicama" 
Major Dobrosav Drndarević, komandant 714. protivoklopne helikopterske eskadrile iz Kraljeva, govoreći o karakteristikama helikoptera Mi-35M, istakao je da je razlika velika u odnosu na ono što je VS do sada imala.
"Jedna od tih razlika je i ta oprema helikoptera i sami instrumenti sa analognog na digitalno. Druga razlika je u tome da dobijamo mnogo i u tehničkom i tehnološkom smislu i sada konačno imamo mogućnost da izvršavamo naše zadatke i ono za šta smo namenjeni, a to je borbena upotreba u dnevnim i noćnim uslovima i u složenim meteo-uslovima. Dobijamo, takođe, i dodatni nivo zaštite jer je helikopter oklopljen – glavni sistemi, motor, rotor, kao i sama kabina i piloti su zaštićeni. Dobili smo, takođe, mogućnost da dejstvujemo na većim daljinama i da, tako kažem, da dejstvujemo i danju i noću, jer helikopter raspolaže termovizijom, televizijom, opremljen je i naočarima za noćno letenje", istakao je major Drndarević.

Istakao je da je helikopter prvenstveno namenjen za protivoklopnu borbu, ali osposobljen i za celu paletu drugih zadataka koje može da izvršava, kao što su prevoženje ljudstva, tereta i izviđanje i iz vazduha.
Kapetan Miloš Milošević, tehnolog u četi za održavanje 98. vazduhoplovne brigade, naglasio je da je Mi-35M tip helikoptera kakvog do sada nije bilo u jedinicama Vojske Srbije.
"Sistemi su novi, dosta su zahtevniji, napredniji, ali su i pouzdaniji i to sve donosi dosta novog za nas – nova iskustva, nove knjige, nova uputstva, nove priručnike, tako da nas očekuje dosta posla", ističe kapetan Milošević zadužen za održavanje vazduhoplova u "Lađevcima".
Specifikacije helikoptera  
Helikopter Mi-35M može transportovati do osam vojnika s punom opremom i naoružanjem do 1.500 kilograma, dok terete velikih dimenzija može da nosi na specijalnim užadima ili sajlama.
Posada helikoptera, pilot i pilot-operater, smeštena je u tandem-kabinama, sa dvostrukim komandama, a letelica poseduje oklop koji štiti kako posadu, tako i vitalne delove helikoptera.
Za zaštitu od vođenih raketa helikopter je opremljen sistemima za pasivnu i aktivnu samozaštitu.

Rezervoari za gorivo obloženi su materijalom koji sprečava curenje goriva i eksploziju pri pogotku, a radi smanjenja infracrvenog odraza na izduvnim cevima motora ugrađeni su sistemi za smanjenje temperature izduvnih gasova.
Helikopter Mi-35M poseduje poslednju generaciju avionike i napadno-navigacijskog sistema, optoelektronski nišanski sistem, kao i sisteme samozaštite koji obezbeđuju borbenu upotrebu helikoptera u svim meteo-uslovima, danju i noću.
Visoke borbene karakteristike ogledaju se i u maksimalnoj brzini od 310 kilometara na sat i operativnoj visini od 5.400 metara, kao i doletu do 460 kilometara. S dopunskim rezervoarima goriva to može da bude i do 1.085 kilometara.
Od naoružanja, na helikopteru je u obrtnoj kupoli ugrađen top kalibra 23 milimetra i uvezan sa sistemom za upravljanje vatrom.
Na svakom krilu može nositi širok dijapazon naoružanja uključujući dodatne topove 23 milimetra, nevođene rakete 80 milimetara i najsavremenije vođene rakete velikog dometa.
Delegaciji Ministarstva odbrane prezentovane su mogućnosti Zavoda i upoznati su sa proizvodnim procesom izrade helikoptera Mi-35, Mi-28NE i Mi-26T2. 

Nastavak na RTS...






Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Vulin: Vučićevi leteći tenkovi

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 16.Avg.2019

Delegacija Ministarstva odbrane Srbije, predvođena ministrom Aleksandrom Vulinom, obišla je fabriku za proizvodnju helikoptera Mi-35M "Rostvertol" u Rostovu na Donu...Kako se navodi u saopštenju Ministarstva odbrane, ministar Vulin sastao se s rukovodstvom vazduhoplovnog zavoda i prisustvovao statičkom...

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...

Ruski helikopteri Mi-35 dogodine u Srbiji

Izvor: Vostok.rs, 16.Avg.2019

Delegacija Ministarstva odbrane, predvođena ministrom Aleksandrom Vulinom, obišla je fabriku za proizvodnju helikoptera Mi-35M “Rostvertol” u Rostovu na Donu. Ministar Vulin sastao se sa rukovodstvom vazduhoplovnog zavoda, prisustvovao statičkom prikazu četiri helikoptera Mi-35M koji će biti...

Nastavak na Vostok.rs...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.