Finiš za Đavolju varoš

Izvor: B92, 06.Jul.2009, 14:50   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Finiš za Đavolju varoš

Kuršumlija -- Ostao još jedan dan za glasanje za finaliste u izboru sedam svetskih čuda prirode, sve je izvesnije da će Đavolja varoš ući u finale.

Predstavnik Komiteta za podršku ovom fenomenu prirode Zlatko Veljović rekao je za "Večernje novosti" da je Đavolja varoš sada na prvom mestu liste novih sedam svetskih čuda prirode, u kategoriji pećina, formacija, stena i dolina.

"Promotivna kampanja u izboru za sedam svetskih čuda prirode poslednje dve godine >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << bila je veoma aktivna. Osim što smo organizatorima dostavili svu neophodnu dokumentaciju vezanu za naučno objašnjenje ovog spomenika prirode, to smo učinili i sa marketinškim materijalom, što je jedan od preduslova da se naš kandidat svrsta među finaliste”, objašnjava Veljović.

On naglašava da preostalo vreme treba iskoristiti i pojačati kampanju glasanja kako bi Đavolja varoš sačuvala vodeću poziciju u svojoj grupi kandidata.

"Promocijom Đavolje varoši mi ne promovišemo samo kuršumlijsku opštinu u kojoj se nalazi, već i čitavu našu zemlju širom sveta. Jer, od kada je postala kandidat Srbije za sedam svetskih čuda, posetilo ju je oko 60.000 turista”, ističe Veljović.

Svi zainteresovani da podrže našeg jedinog kandidata za sedam svetskih čuda prirode mogu glasati na sajtu www.djavoljavaros.com, a izbor se završava 7. jula i tada će biti proglašen 21 finalista.

Naredne godine, u drugom krugu glasanja, biće izabrano sedam finalista, tj. sedam novih svetskih čuda prirode.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.