
Izvor: BKTV News, 01.Jan.2014, 10:30 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Doček 2014. godine u Srbiji
Širom Srbije građani dočekali Novu godinu. Slavilo se u domovima, ali i na gradskim trgovima, u klubovima, restoranima i kafanama. Tačno u ponoć gradovi obasjani vatrometom.
Tradicionalni doček Nove godine organizovan je na gradskim trgovima širom Srbije na kojima nastupaju uglavnom domaći pevači i rok grupe. U ponoć gradovi obasjani vatrometom.
U Beogradu je Privremeno veće ispred Narodne >> Pročitaj celu vest na sajtu BKTV News << skupštine organizovalo doček Nove godine, na kome učestvovuju pevači Svetlana Ražnatović, Nataša Bekvalac, Jelena Tomašević, Nikola Rokvić i Kiki Lesendrić.
Praznični ambijent na beogradskim ulicama upotpunili su strani turisti kojih je ove godine oko 20 hiljada.
Procene su da je tokom večeri na ovom platou bilo između 70 i 100 hiljada ljudi.
Program na Trgu Slobode, u Novom Sadu, počeo je nešto posle 20 sati. Stanovnike i goste “Srpske Atine” zabavljali su “Riblja čorba”, Lena Kovačević, Ana Štajdohar i bend “Čika Joca i zmajevi”.
Najveći broj građana Kosovske Mitrovice Novu godinu dočekao je u krugu porodice i prijatelja. Organizovanog dočeka na centralnom gradskom trgu nije bilo, ali se slavilo po lokalim i hotelima. Mitrovčani organizuju doček Nove godine 13. januara.
Užičane u novogodišnjoj noći na Gradskom trgu zabavljali su glumac Dragan Jovanović, koji je nastupio sa bendom “Di-džej džiberi”.
Posetioci Zlatibora, na Kraljevom trgu, u novogodišnjoj uživali su u hitovima grupe “Neverne bebe”. Za dobru atmosferu, pored “Nevernih beba”, pobrinuo se i trubački orkestar “Zao taro lajt”, koji je tačno u ponoć izašao na pozornicu na Kraljevom trgu, a nije izostao ni tradicionalni novogodišnji vatromet.
Nišlije su staru godinu ispratili uz grupu “Galija”, a novu dočekali sa trubačima Bobana Markovića.
Kruševljane su u novogodišnjoj noći na Trgu kosovskih junaka zabavljali Željko Joksimović i Mira Škorić.
Čačane, koji su 2014. godinu dočekali na gradskom trgu, zabavljali su bendovi – “Teatar dur”, bend “Za DZZ” i trubački orkestar Mila Stanića.
U centru Zrenjanina ove godine prvi put je organizovan doček Nove godine, a od podneva su, uz džinovsku jelku, četiri Deda Mraza delila poklone za decu.
Tradicionalno, i ove godine na centralnom gradskom trgu u Pirotu organizovan je doček Nove godine, kao i na gradskom trgu Široka čaršija u Leskovcu.
Većina Kragujevčana 2014. godinu dočekala je u svojim domovima, a veselo je bilo u hotelima, restoranima i kafićima.
Uz zvuke valcera i desetominutni vatromet oko četiri hiljade Subotičana dočekalo je novu 2014. godinu na centralnom gradskom trgu.
Novu 2014. godinu, na Gradskom trgu u Jagodini, uz nastup Milana Dinčića – Dinče i puno pirotehnike dočekalo je oko 2.000 Jagodinaca.
Izvor: RTS
Tweet
Širom Srbije dočekana Nova godina
Izvor: B92, 01.Jan.2014
Beograd, Novi Sad, Niš -- Širom Srbije tradicionalno je organizovan doček Nove godine. Slavilo se i u kafićima, restoranima i kućama...Beograđane i njihove goste iz zemlje i inostranstva na novogodišnjem koncertu u Novu godinu uvela je pesmom Svetlana Ražnatović, a u čuvenoj beogradskoj boemskoj...
Vatreno u 2014. širom sveta
Izvor: SEEcult.org, 01.Jan.2014
Krizna 2013. godina i nova 2014. smenile su se širom sveta uz spektakularne vatromete, a slavilo se i u gradovima širom regiona bivše Jugoslavije uz muzičke programe na gradskim trgovima, iće i piće po restoranima i žurke u kafićima, klubovima i domovima.