U srpskim sredinama dobra snabdevenost, dovoljno zaštitne opreme

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 09.Apr.2020, 10:42

U srpskim sredinama dobra snabdevenost, dovoljno zaštitne opreme

Borba protiv korona virusa nije prva vest u Prištini i da zato nema prave slike o epidemiološkoj situaciji na Kosovu i Metohiji, izjavio je danas direktor Kancelarije za KiM Marko Đurić i naglasio da Vlada Srbije preduzima posebne mere zaštite u sredinama sa srpskim stanovništvom

Kako je rekao, u zdravstvenim ustanovama u srpskim sredinama na KiM biće zaposleno 75 lekara i 200 medicinskih sestara koji su trenutno na evidenciji Nacionalne službe za zapošljavanje u >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << južnoj pokrajini.

Đurić je za TV Hepi rekao da kod običnih građana na KiM postoji svest o tome da je korona virus ''zajednička nesreća'', ali da među Albancima ima onih koji pokušavaju da iskoriste krizu sa epidemijom i okrive Srbiju za širenje korona virusa u južnoj pokrajini.

''Govore da Srbija namerno nije blokirala širenje virusa, a mi smo u srpskim sredinama čak tri dana ranije nego u drugim delovima Srbije, zatvorili škole i uveli vrlo restriktivne mere, a Kosovska Mitrovica i Zvečan su u karantinu'', rekao je Đurić i dodao da će biti pooštrene mere zabrane kretanja.

Naglasio je da je u srpskim sredinama na KiM dobra snabdevenost i da je Kancelarija obezbedila 250 kamiona sa namirnicama, kao i da se i Albanci snabdevaju na severu KiM.

Dodao je da je u Studentskom centru u Kosovskoj Mitrovici napravljena privremena bolnica za zaražene sa lakšom kliničkom slikom, kao i da je sa Prištinom uspostavljena saradnja kako bi se što više građana testiralo.

'Tako da je deo testova do sada odlazio u Kraljevo, a deo u Prištinu. U ovom trenutku ima Albanaca koji koriste usluge srpskog zdravstvenog sistema, kao što ima i Srba koje su testirali doktori u prištinskim zdravstvenim institucijama'', kazao je Đurić.

Naglasio je da se ulažu veliki napori da se spasu životi građana i da je u srpske sredine na KiM do sada isporučeno desetine hiljada zaštitnih maski, kao i skafanderi, hlorokin i druge lekovi.

Đurić je rekao da je država već uložila 300 miliona evra u najsavremeniju opremu i respiratore kojih po glavi stanovnika Srbija ima mnogo više nego države u regionu.

''Napravili smo i organizovali renovirane bolnice. Srbi su najbolji kada je nateže, neki kažu, a ja u to verujem. Pokazali smo ozbiljan odnos i zato ćemo među prvima pobediti epidemiju'', kazao je Đurić.
Pogledaj vesti o: Coronavirus,   Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...






Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Danas je 21. godišnjica početka bitke na Košarama

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 09.Apr.2020

Pre 21 godine, na današnji dan, počela je bitka na Košarama i pokušaj NATO pakta da uz pomoć "šiptarske pešadije" probije redove jedinica Vojske Jugoslavije i izvrši kopnenu agresiju na našu zemlju, rekao je danas u Kruševcu ministar odbrane Aleksandar Vulin...On je, kako prenosi Ministarstvo...

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.