
Izvor: SrbijaDanas.com, 15.Jul.2020, 22:05
PODGORICA USKORO POD KATANCEM? Korona sve jače steže obruč u Crnoj Gori
Kako se navodi, sve gradske službe, kao i do sada, daće svoj puni doprinos i sprovodiće propisno sve mere uz pojačanu kontrolu.
Ukoliko se ovakav trend širenja korona virusa nastavi, nije daleko dan kada ćemo morati da zatvorimo Podgoricu i da se vratimo na onaj režim od pre par meseci, a mislim da niko od nas to ne želi, upozorio je danas gradonačelnik Podgorice i član Nacionalnog koordinacionog tijela >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << (NKT) Ivan Vuković.
- Mi na današnji dan imamo 553 aktivna slućčja zaraze korona virusom u Podgorici. To je brojka koja je zastrašujuća, nad kojom svi moramo da se zamislimo i to je brojka koja mora predstavljati alarm - naglasio je Vuković.
Na današnjoj sednica Operativnog tima za zaštitu i spašavanje Glavnog grada, kojom je predsedavao Vuković, konstatovan je zabrinjavajući rast broja zaraženih, kao i nepoštovanje mera od strane jednog broja građana, što je uticalo na porast broja obolelih od korona virusa, prenela je RTCG.
Vuković je apelovao da je poštovanje mera obaveza svih, kako bi se suzbilo širenje korona virusa, ali i sprečilo uvođenje restriktivnih mera kao što su zatvaranje Podgorice, ograničenje kretanja i zaustavljanje privrednih aktivnosti.
Nastavak na SrbijaDanas.com...