
Izvor: Radio 021, 08.Maj.2020, 21:39
Meštani zbog virusa korona trajektima beže sa Brača
Od 36 novoobolelih od korona virusa u Hrvatskoj, 22 su osobe Brača, a kako prenosi N1 meštani trajektom beže za ostrva kojem ponovo prete stroge mere.
Pun trajekt odlazi s ostrva i nisu svi uspeli da stanu na trajekt. Bračani kažu da su besni jer su se držali svih mera, a sada će ponovno biti zatvoreni.
Portal Indeks.hr piše da je dobio potvrdu da ostrvljanin iz Nerežišća, koji bi mogao biti >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 << nulti pacijent nije testiran na kovid-19 po izlasku iz splitske bolnice.
"Ono što znam je da on nije testiran po izlasku iz bolnice. To je informacija koju imam sigurno", rekao je šef Štaba na Braču Nikola Martinić.
Šef Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo Krunoslav Capak rekao je da je moguće da se celi Brač stavi u karantin.
"Treba videti da li može da se prekine komunikacija i prenos virusa. Tek tada ćemo moći oceniti da li Brač treba staviti u karantin“, rekao je on.
Naknadno je saopštio županijski Štab civilne zaštite da će se na Braču verovatno uvesti strože mere, one koje su važile od početka pandemije za celu Hrvatsku.
Ranije je na Fejsbuku, gradonačelnica Supetra Ivana Marković zatražila raspuštanje županijskog Štaba civilne zaštite.
"Potvrđene su naše najgore sumnje. Stigli su prvi rezultati juče uzetih briseva koji su potvrdili nove slučajeve zaraze na našem ostrvu i od dosad obrađenih uzoraka je kao pozitivno potvrđeno čak devet. Ono što znamo i što je potvrđeno da je nulti pacijent ipak taj koji je otpušten iz bolnice i on je pozitivan. Ja ne znam ko će u ovim slučaju biti odgovoran ili će biti 'niko nije kriv', kriv je virus'", napisala je gradonačelnica.
Autor: FoNet
Preuzimanje delova teksta ili teksta u celini je dozvoljeno bez ikakve naknade, ali uz obavezno navođenje izvora i uz postavljanje linka ka izvornom tekstu na www.021.rs. Preuzimanje fotografija je dozvoljeno samo uz saglasnost autora.