Američka FDA povukla odobrenje za upotrebu hidroksihlorohina

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 15.Jun.2020, 23:32

Američka FDA povukla odobrenje za upotrebu hidroksihlorohina

Američka Uprava za hranu i lekove (FDA) povukla je danas odobrenje za hitnu upotrebu lekova protiv malarije, hidroksihlorohina i hlorohina, za lečenje obolelih od korona virusa.

Predsednik SAD Donald Tramp zagovarao je upotrebu tih lekova u lečenju korona virusa, a čak je priznao da ih je i sam koristio.

Međutim, FDA navodi da, na osnovu novih dokaza kojima raspolaže, "nije više razumno verovati" >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << da korišćenje hidroksihlorohina i hlorohina može da bude efikasno u lečenju Kovida-19, prenosi Rojters.

FDA navodi, pozivajući se na izveštaje o srčanim komplikacijama, da "nedokazane koristi" od korišćenja ovih lekova ne nadmašuju poznate i potencijalne rizike, dodaje AP.

Kako se navodi, ovi lekovi, koji se koriste i za lupus i reumatoidni artritis, mogu da prouzrokuju probleme sa srčanim ritmom, izuzetno nizak krvni pritisak i oštećenje mišića ili nerva.

Agencija navodi da je primila skoro 390 izveštaja o komplikacijama koje izaziva korišćenje ovih lekova, od kojih se više od 100 odnosi na izazivanje ozbiljnih srčanih problema.

FDA je u martu odobrila korišćenje ovih lekova, na vrhuncu pandemije korona virusa.

Tramp hvali hidroksihlorohin uprkos odluci FDA

Predsednik SAD Donald Tramp izjavio je danas da su druge zemlje dostavile "sjajne izveštaje" o efikasnosti leka protiv malarije, hidroksihlorohina, u lečenju obolelih od korona virusa.

Tramp je rekao da samo američke agencije nisu shvatile njegovu korist, prenosi Rojters.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...






Povezane vesti

Američka agencija za lekove povukla odobrenje za upotrebu hidroksihlorokina

Izvor: Radio 021, 16.Jun.2020, 07:09

Američka Uprava za hranu i lekove (FDA) povukla je odobrenje za hitnu upotrebu lekova protiv malarije, hidroksihlorohina i hlorohina, za lečenje obolelih od virusa korona...Predsednik SAD Donald Tramp zagovarao je upotrebu tih lekova u lečenju, a čak je priznao da ih je i sam koristio...Međutim,...

Nastavak na Radio 021...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.