Ziđin Bor Koper proizvodio i poslovao stabilno, prihodi od prodaje manji

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 05.Jan.2023, 18:14

Ziđin Bor Koper proizvodio i poslovao stabilno, prihodi od prodaje manji

Srbija Ziđin Koper u 2022. godini je radila i poslovala stabilno, proizvedeno je 93.100 tona bakra i 2.666 kilograma zlata, navodi se u godišnjem obraćanju generalnog direktora te kompanije Đen Siminga.

Prihod od prodaje je iznosio 1,06 milijardi dolara, što je 13,86 odsto manje nego 2021. godine, navodi se u tekstu koji je objavljen na sajtu kompanijskog glasila Kolektiv.

Dodaje se da za donacije je u 2022. godini izdvojeno 5,88 milona američkih dolara.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine <<
Navodi se da je Srbija Ziđin Koper u prošloj godini ključne projekte tehničke rekonstrukcije razvijao sistematično i uz brži tempo izgradnje.

Naglašeno je da je nova flotacija rudnika Veliki Krivelj u fazi testiranja opreme, te da će u 2023. godini imati važnu ulogu.

Navodi se da je u ekologiju i zaštitu životne sredine Srbija Ziđin Koper uložila 2022. godine 194 miliona američkih dolara.

Ističe da je stopa tretmana otpadnih voda 92,5 odsto, što je vodeći nivo u rudarskoj industriji, te da je prošle godine ozelenjeno 165 hektara površine, što je četiri i po puta više nego 2021. godine.

Dodaje se da je broj povreda na radu u 2022. godini bio za 34 posto manji nego 2021. godine.

Ističe se da je Srbija Ziđin Koper u obrazovanje, zdravstvo, infrstrukturnu izgradnju, kulturu i sport u Boru i Majdanpeku uložila 3,25 miliona američkih dolara.
Pogledaj vesti o: Bor

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.