Ukraden vagonet  težak pola tone

Izvor: Blic, 14.Okt.2010, 01:10   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ukraden vagonet težak pola tone

Bor - Iz borskog Park muzeja u centru grada juče je nestao topionički vagonet, jedan od eksponata koji je težak više od 500 kilograma.

- Dva istovetna topionička vagoneta se nalaze u Muzeju od 1973. godine i to su bili prvi eksponati iz Rudarsko-topioničarskog basena „Bor". Ideja o formiranju park muzeja je upravo bila ta da se originalnom koncepcijom sa više eksponata predstavi kompletna slika o borskom >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << basenu i sačuva istorija rudarenja na ovim prostorima. Ne mogu da verujem da se nešto ovako desilo. Topionički vagonet koji je nestao, namenjen je za transport tečnog materijala i zajedno sa istovetnim vagonetom i topioničkim loncem činio je jednu, kompletnu celinu, koja je oslikavala borsku Topionicu - kaže Slađana Đurđekanović-Mirić, v.d. direktora Muzeja.

- Vrednost nestalog vagoneta procenjuje se na oko 10.000 evra, ali budući da se radi o kulturnom dobru njegova vrednost je sigurno daleko veća - kaže Slađana Đurđekanović-Mirić.

Zaposleni u Muzeju su nestanak vagoneta prijavili policiji koja traga za počiniocima.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.