Uhapšen osumnjičeni za krađu u RTB Bor

Izvor: Blic, 07.Feb.2017, 11:36   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Uhapšen osumnjičeni za krađu u RTB Bor

Borska policija uhapsila je Č. B. (58) iz Ćuprije, zbog sumnje da je izvršio krivična dela falsifikovanje službene isprave i prevara u pokušaju.

Kako je saopštila policija, osumnjičeni se tereti da je kao odgovorno lice jedne firme iz Požarevca, sa kojom je RTB Bor poslovao, u dogovoru sa dva vozača kamiona pokušao da prevari RTB Bor.

U policijskom saopštenju se ističe da se sumnja da su oni >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << u kamionu za koji su imali otpremnicu na 20 tona bakra, u krug RTB Bor unosili oko 18 tona bakra i oko dve tone vode i odlazili na merenje težine.

- Oni se terete i da su nakon istovara i predaje bakra, ispuštali vodu iz dograđenog rezervoara na kamionu i pre nego što će kamion napustiti krug RTB Bor ponovno odlazili na merenje, kako bi se utvrdilo da je iz kamiona istovareno 20 tona bakra – saopšteno je iz policije.

Osumnjičenom Č.B. se stavlja na teret i da je u službenu ispravu uneo podatak o količini bakra koji nije istinit i takav dokument overio pečatom i svojim potpisom .

Njemu je određen pritvor u trajanju do 48 sati, i on će uz krivičnu prijavu, biti sproveden nadležnom tužilaštvu, a policija je saopštila i da nastavlja rad na ovom slučaju.

Da podsetimo, radnici firme Ineks plus, zadužene za poslove obezbeđenja Rudarsko topioničarskog basena (RTB) „Bor“ , od Nove godine su pratili kamion.

Po rečima Ivana Milosavljevića, regionalnog rukovodiloca ogranka firme Ineks plus u boru, radnici su posumnjali na nezakonite radnje u borskom kombinatu bakra, a prvi znak za to bilo je da kamion koji je dovozio bakar ima specifično vreme ulaska i izlaska iz kruga RTB.

- Radi se o tome da se sumnja da vozilo ima specifičnu konstrukciju i da je posedovalo neku vrstu tanka i da je natankirano vodom ulazilo u krug RTB, a nakon istovare bakra, vršeno je ispuštanje te vode a potom i tariranje, što znači merenje praznog kamiona nakon istovara materijala koji se doveze. U ovom slučaju voda je faktički deklarisana kao baker – izjavio je nedavno Milosavljević.

Nastavak na Blic...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.