Izvor: MC Bor, 24.Mar.2014, 16:44   (ažurirano 02.Apr.2020.)

24.mart.Bor
Autor : S.Ranđelović
Pomoravsko – timočka zona 17.kolo FK RUDAR Bor – FK Kablovi Zaječar 3:1 (1:0)
Sudije : Trifunović Željko (Knjaževac), Lapadatović Mario i Jakovljević Nikola (Negotin)
Strelci : Ivanov u 44.min iz jedanaesterca i u 80.min; Stanković u 60.min. za Rudar ; Stefanović u 75.min. za Kablove. Žuti kartoni : Kolar i Merdžić (Rudar), Trifunov, Nikolić i Marinković (Kablovi); Gledalaca : 150
Rudar : Ivković, Stojanovski (Milutinović od 83.min.), Kolar (Ramadani od 77.min.), Ivanov, Merdžić, Petrović, Balanović (Božić od 62.min.), Papludis, Ristovski, Stanković, Ilijevski
Kablovi: Joksimović, Marinković (Petrović od 72.min.), Janković, Mladenović, Trifunov (Milanovski od 45.min), Gligorijević, Konić, Nikolić (Canić od 86.min), Stefanović, Bućin, Živković
Rudar je ostvario vrlo važnu pobedu u borbi za opstanak u zonskom rangu takmičenja. savladana je solidna ekipa zaječarskih Kablova. Prvi gol postignut je iz penala koji je dosuđen u samom finišu prvog poluvremena. Siguran strelac bio je Ivanov.  Stanković je odličnim volej udarcem povisio na 2:0 u 60 minutu i tada se činilo da je sve rešeno. Međutim gosti smanjuju na 2:1 u 75 minutu preko Stefanovića i unose neizvesnost jer je do kraja ostalo još 15 minuta. Nada zaječaraca da mogu do izjednačenja trajala je samo 5.minuta. U 80. minutu Ivanov odlično izvodi slobodan udarac. Lopta preleće živi zid gostiju i završava u uglu solidnog golmana Joksimovića za konačnih 3:1.