Izvor: RTS, 03.Jun.2009, 10:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Putevi vlažni, magla na Kopaoniku
Magla i niska oblačnost smanjuju vidljivost na Kopaoniku i preko Crnog Vrha, na putu Bor-Žagubica. Na važnijim i frekventnijim putnim pravcima, saobraćaj je umerenog intenziteta.
Zbog oštećenja mosta preko Skrapeža, saobraćaj je obustavljen na obilaznici oko Požege, koja je deo magistralnog puta Čačak-Užice.
Vozila se preusmeravaju kroz Požegu prema postavljenoj vertikalnoj signalizaciji. >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << , a vozačima se savetuje oprezna vožnja .
U okviru radova na kružnom putu oko Beograda, popravlja se tunel Stara Straževica. Tunel će biti zatvoren za saobraćaj do 3-ćeg septembra.
Popravljaju se tri mosta preko Timoka na putu Paraćin- Zaječar, na delu između Selišta i Gamzigradske banje. Prvo se radi na mostu broj tri. Saobraćaj preko tog mosta se obavlja naizmeničnim propuštanjem vozila.
Radova ima i na mostu preko kanala Dunav-Tisa-Dunav na deonici Novi Sad-Subotica. Saobraćaj je usporen i odvija se prema postavljenoj signalizaciji.
Zbog radova na mostu na Savi kod Sremske Rače, saobraćaj se odvija prema postavljenoj vertikalnoj signalizaciji , uz povremene kraće prekide.
Radi se na izgradnji dve deonice na levoj strani auto- puta Horgoš - Novi Sad, koja je deo Koridora 10.
Na magistralnom putu Rožaje - Kosovska Mitrovica, u zoni graničnog prelaza Mehov Krš, saobraćaj je usporen i obavlja se naizmeničnim propuštanjem vozila . Zbog miniranja kamenih kosina, saobraćaj se obustavlja svakog radnog dana u periodu od 10 do 12 časova.
Vozila se naizmenično propuštaju između Ušća i Biljanovca.
U klisurama i usecima i pored nestabilnih kamenih kosina učestali su odroni, posebno duž Đerdapske i Ibarske magistrale , kroz Sićevačku, Grdeleličku i Drensku klisuru.
Zbog klizišta , na delu Đerdapske magistrale kod Tekije saobraćaj je usporen i odvija se jednom kolovoznom trakom, uz naizmenično propuštanje vozila.












