Prva pobeda fudbalera Bora u Zoni Istok

Izvor: MC Bor, 01.Sep.2016, 16:54   (ažurirano 02.Apr.2020.)

01.septembar.Bor
Tekst i foto: S.Randjelović
U odloženoj utakmici drugog kola Zone Istok, fudbaleri Bora savladali su ekipu Napretka iz Aleksinca rezultatom 3:1 (1:0). Ekipa Bora je bila bolji protivnik u ovom meču koji je bio vrlo značajan za dalji tok prvenstva. Ovo je bila prva utakmica na domaćem terenu i pred domaćim igračima je bio imperativ pobede. Mlada borska ekipa predvođena iskusnim Markom Terzićem povela je >> Pročitaj celu vest na sajtu MC Bor << u 43.minutu golom Vlade Petrovića posle odličnog prodora i asistencije Ivana Stankovića. U drugom delu gosti su na samom startu imali inicijativu u želji da što pre dođu do izjednačenja. Otvoreniju igru Napretka , domaći su kaznili u 60.minutu golom Saše Kolarevića posle odličnog kontranapada. U 80.minutu utakmice fudbaleri iz Aleksinca su smanjili rezultat na 2:1 lepim golom Vujice Živkovića iz slobodnog udarca. Radost gostiju trajala je manje od jednog minuta zahvaljujuću kapitenu Marku Terziću koji je zatresao mrežu Miletića preciznim udarcem u sam donji levi ugao.
U narednoj utakmici koja se igra u subotu 3.septembra Bor će biti domaćin ekipi Moravice iz Subotinca.