Prebrojavanje i odbrojavanje u RTB Bor

Izvor: MC Bor, 28.Jan.2016, 22:56   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Prebrojavanje i odbrojavanje u RTB Bor

Bor, 28.01.2016. 

Poslednji dani prethodne i prvi mesec nove godine protiču u sumornoj i neizvesnoj atmosferi u našem gigantu, koji je na kolenima i podseća na dinosaurusa koji očerupan i iznemogao mlatara svojim ekstremitetima i tako sam sebi zadaje smrtonosne udarce. Mnogi vlastodršci i njhovi direktori i menadžeri su doprineli laganom ali sigurnom propadanju RTB-a ali najveće zasluge za njegov kolaps pripada sadašnjim menadžerima i menadžmentu. Nazvali smo >> Pročitaj celu vest na sajtu MC Bor << ih lepim imenom  jer oni vole da su menadžeri i da menadžerišu, a svi mi znamo, baš kao i oni sami, ko su i šta su.

Sve drugo su osim menadžera i uspešnog menadžmenta. Danas su toga svesniji nego ikada i ćute u mišjoj rupi, a kad se oglse onda pričaju o padu cene bakra a ništa o tome koliko je dugo cena bila na visokom nivou čak i do blizu 10.000 dolara a oni se troškarili i sami sebe nagrađivali kao da je to rezultat njihovog rada.

Bili su najmenadžeri, najbolji partijski aktivisti, najaktivniji odbornici, najpevači i igrači, najsponzori i donatori. I naravno najpametniji u skladu sa onom starom „u bogatog seljaka i volovi su pametni“.

Šta sada rade? Furaju svoju omiljenu aktivnost i mole boga da ih još jednom pogleda. Dakle, prave spiskove (sećamo se one priče o spiskovima za jubilarne nagrade) i sudaraju se po hodnicima noseći koje kakve papiruške, ozbiljni i zamišljeni. Reklo bi se da baš oni kreiraju nova tehnološka rešenja koja će RTB vinuti u sam vrh modernih profitabilnih  kompanija i kako će to učiniti da BDP Srbije dramatično poraste, što bi Premijera učinilo srećnim i pomoglo mu da još jednu noć provede sa osmehom, kao onu povodom Prokopa. Ali ovoga puta će to ostati samo pusti snovi. Zna to „najmenadžer“ i njegovi puleni, prevaziđeni stručnjaci, olinjali, bolešljivi, nagluvi ljudi ozbiljno zašli u sedmu ili načeli i osmu deceniju. Oni su u nokdaunu i njima sudija odbrojava poslednje dane ničim zaslužene i ničim ograničene vladavine. Čak i da se malo trgnu i pomisle da im se vraća snaga i da će ustati sa kolena i ponovo skočiti u fotelju, brzo se obeshrabre jer im se učini da je sudija i da odbrojava sam Premijer kojeg su mnogo puta složno obmanuli, prevarili, slagali, obrukali.

E takvi, kojima se odbrojavaju poslednji dani menadžerisanja, prebrojavaju zaposlene i razvrstavaju ih u različite kolone, pokušavajući da naprave najbrojniju kolonu od onih koji bi da dobrovoljno napuste posao, uz neku nadoknadu. Ali, teško će to da ide! Zaposleni se ugledaju na svoje menadžere i čvrsto se drže svojih radnih mesta. Učili su od „najboljih“ i naučili da svoju kožu ne prodaju a ako baš treba uradiće to po najvećoj ceni. U pravu su! Ima tu nekog reda! Neka prvo idu oni koji su zaposleni penzioneri, jer oni najviše štete i firmi i državi.

Em velike penzije, em velike plate po ugovoru koji su sami sastavljali. A bez njih se svakako može. Ne može samo „najmenadžer“ jer ga oni najviše slušaju, najbolje se uvlakače, klimoglavci, zapisničari, glasnogovornici i borci za šefove ideje. Mišljenje revizora koje smo na ovim stranicama komentarisali i objavili najbolje govore o njihovom radu. Veliki šef izdiktirao šta da sakriju, oko čega da ne detaljišu, koje podatke da zanemare i oni poslušali. Sledeći treba da idu svi koji su na visokim pozicijama i platama a nemaju stručnosti ni znanja, već su poslušnici, partijski aktivisti koji su obezbedili po koju stotinu glasova za partije velikog šefa, koji prate i prikupljaju šta se po čaršiji priča o šefu, pa još po nešto i sami dodaju kako bi priča bila što šarenija. Onda bi mogli na spisak i oni koji su platili da se zaposle, naročito velika grupa „plaćenika“ zaposlena pred prethodne izbore. Valjda su već zaradili i nadomestili te pare, priča je bila da se daje po dve ili tri hiljade evrića onome ko ide u penziju a on nekom menadžeru a ovaj onom glavnom.

Kad se sve ovo zbroji dobiće se valjda brojka koja treba da ide sa posla. No, neće biti tako! Oni će svoje da štite po svaku cenu. A mi moramo sami sebe da branimo isto tako visokoj ceni. Moramo da se uozbiljimo i pokažemo da je đavo došao po svoje. Čuvajmo svoja radna mesta, ne potpisujmo ništa, otvorimo i oči i uši i pratimo situaciju. Iskustva imamo, nismo mali da će nas žedne prevesti preko vode. Tim pre što su izbori na pragu!

 
Share
Pogledaj vesti o: Bor

Nastavak na MC Bor...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta MC Bor. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta MC Bor. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.