Modernizacija RTB-a za tri godine

Izvor: S media, 21.Jul.2009, 13:30   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Modernizacija RTB-a za tri godine

Modernizacija Topionice bakra i izgradnja nove fabrike sumporne kiseline može se očekivati za tri godine, kaže generalni direktor RTB Bor-a Blagoje Spaskovski.

Nakon sastanka u Boru sa potpredsednikom kompanije za projektovanje topionica "SNC Lavalin" iz Kanade Timom Smitom, Spaskovski je rekao da će se modernizacijom topionice postići veće "iskorišćenje bakra" i sprečiti zagađenje

"Lavalin nam je ponudio 'oto-kumpu' tehologiju koja garantuje dobro >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << iskorišćenje bakra ali i sumpor-dioskida. Tu tehnologiju pozitivno su ocenili i stručnjaci RTB-a, profesori Tehnološko-metalurškog fakulteta iz Beograda, Tehničkog fakulteta u Boru i Instituta za rudarstvo i metalurgiju", rekao je generalni direktor RTB-a.

Spaskovski je rekao da bi "SNC Lavalin", jedna od najboljih kompanija u projektovanju Topionice, u roku od četiri meseca trebalo da izradi studiju izvodljivosti za modernizaciju Topionice.

Ministar ekonomije Srbije Mlađan Dinkić ranije je najavio da će država uložiti 130 miliona dolara za izgradnju nove Topionice bakra, na osnovu robnog kredita.

Nastavak na S media...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.