Led “desetkovao” borske drvorede i parkove

Izvor: Bor030.net, 07.Dec.2014, 20:31   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Led “desetkovao” borske drvorede i parkove

Led koji je proteklih pet dana “okovao” Bor ostavio je veliki broj oštećenih stabala u tom gradu. Brojna stabla u parkovima su prepolovljena, po travnjacima su razbacane grane a drvoredi su “desetkovani”.

Procenjuje se da su slojevi leda, koji su se prethodnih dana nahvatali na stablima u Boru, oštetili više od pedeset odsto zelenila u gradu. Pojedina stabla su toliko uništena da će morati da se poseku i umesto >> Pročitaj celu vest na sajtu Bor030.net << njih zasade nova, dok će ostala, sa manjim oštećenjima krošnje, biti oblikovana, rečeno je agenciji Beta u Javnom komunalnom preduzeću “3. oktobar” u Boru.

“Najveća oštećenja pretrpeli su breze, javori, platani i bagrem. U glavnim ulicama – Moše Pijade i Nikole Pašića desetkovan je javor, a na ulazu u Bor, duž Zelenog bulevara, teška oštećenja pretrpeli su platani”, rekao je jedan od radnika ovog preduzeća.

Direktor “3. oktobra” Dalibor Orsovanović kazao je da će neka stabla koja su oštećena biti potrebno orezati, a na mestima gde su stabla bukvalno prepolovljena, biće zasađena nova.

Borani su, uprkos stogodišnjem zagađenju iz pogona RTB Bor ponosni na bogato zelenilo. Grad krase stabla stara i do pola veka ali ona su sada pretrpela najveća oštećenja.

(Beta)

Nastavak na Bor030.net...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Bor030.net. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Bor030.net. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.