Izvor: Nezavisne Novine, 20.Mar.2018, 08:45   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Kinezi nude tri puta veću proizvodnju

BOR - RTB Boru je neophodan strateški partner kako bi se otvarali novi rudnici, povećala proizvodnja i otvorila nova radna mjesta, kaže direktor Blagoje Spaskovski.

On je za TV Prva rekao da će tender za izbor strateškog partnera biti krajnje transparentan i da će uslovi tendera biti raspisani u svim sredstvima javnog informisanja.

"Poslednja kompanija koja je dolazila kod nas bila je iz Kine i nju treba >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << uvažiti jer oni godišnje proizvode 450.000 tona metala, 42 tone zlata godišnje, nudi tri puta veću proizvodnju, ulaganja iz sopstvenih stredstava", rekao je Spaskovski.

Riječ je, kako je rekao, o kompaniji koja ne otpušta radnike i kompaniji za koju se može reći da je socijalno odgovorna.

"Takva kompanija treba Boru, Srbiji i regionu. Tender će biti transparentan. Pojaviće se kompanije iz celog sveta", rekao je on i pojasnio da je kapacitet topionice u Boru 80.000 tona godišnje bakra, a da se iz sopstvenih sirovina trenutno proizvodi oko 42.000 tona.

"Mogu se otvarati novi rudnici, ali nema dovoljno novca", kaže direktor RTB Bor i naglašava da je zbog toga neophodno izabrati strateškog partnera koji će uložiti u basen kako bi se iskoristio potencijal RTB Bor kako bi se Timočki region razvijao.

(B92)

Nastavak na Nezavisne Novine...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Nezavisne Novine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Nezavisne Novine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.