Babu i dedu ubio zbog 10.000 dinara?

Izvor: Mondo, 16.Mar.2016, 10:44   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Babu i dedu ubio zbog 10.000 dinara?

A. M. (26), iz boljevačkog sela Sumrakovac, ubio je, u ponedeljak veče, sa više udaraca sekirom po telu, svoju babu Ljubicu (85) i dedu Milana (91), navodno zbog novca.

Foto: Mondo/ Stefan Stojanović

Od povreda nanesenih sečivom, najverovatnije sekirom, starica je preminula na licu mesta, dok je njen suprug povredama podlegao u borskoj bolnici.

Sve je počelo preksinoć kada su, pišu "Večernje novosti" , A.M., koji je bolovao od epilepsije, i njegov >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << otac zaseli ispred seoske kafane, gde su popili po nekoliko pića. Nakon toga, navodno u pripitom stanju, njih dvojica su otišli u kuću Ljubice i Milana. Zoran je odmah otišao da spava u drugu sobu, dok je unuk ostao sa babom i dedom.

”A.M. koji nigde nije radio, od dede i babe je tražio da mu daju 10.000 dinara”, ispričao je izvor blizak istrazi. ”Kazao im je da zna da imaju novac, jer su pre nekoliko dana primili penziju. Deda i baba su, međutim, odbili da mu daju pare, nakon čega je njihov unuk istrčao u dvorište.”

Kada se vratio u kuću u ruci je držao sekiru. Navodno, ponovo je zatražio od babe i dede novac, zapretivši da će ih, ako ga ne poslušaju, ubiti. Međutim, starci su negirali da imaju novac, nakon čega je njihov unuk pobesneo.

”Udario je, najpre, Ljubicu, koja se stropoštala na pod” nastavlja sagovornik lista. Milan je počeo da zapomaže, a to je čuo jedan od komšija koji je odmah pozvao policiju.

Policajci iz Boljevca su veoma brzo stigli u Sumrakovac. Uleteli su u kuću i tu zatekli stravičan prizor – A.M je, sav krvav, sa sekirom u ruci, stajao iznad svog dede, koji je još davao znake života.

”A.M. nije pružao otpor prilikom hapšenja. Milan je odmah prevezen u borsku bolnicu gde je, uprkos intervenciji lekara, podlegao povredama. Ljubica je, kako se ispostavilo, bila mrtva od prvog udarca sekirom koji joj je zadao njen unuk”, navodi izvor “Novosti.”

Tek kada je policija obavila pretres, u jednoj od soba u kući u kojoj se desio ovaj stravičan zločin, organi reda su zatekli mladićevog oca koji je spavao na krevetu. On, kako se ispostavilo, nije ni čuo niti video šta se dogodilo. O stravičnom zločinu koji je počinio njegov sin obavestili su ga organi reda.
Pogledaj vesti o: Bor

Nastavak na Mondo...



Povezane vesti

Unuk pijan sekirom ubio babu i dedu, starci sahranjeni na lokalnom groblju!

Izvor: Večernje novosti, 17.Mar.2016, 00:40

ALEN Marković (26), iz boljevačkog sela Sumrakovac, koji je u ponedeljak, sa više udaraca sekirom usmrtio svoju babu Ljubicu (85) i dedu Milana (91), u trenutku kada je izvršio zločin bio je u stanju teške alkoholisanosti! - Kada smo upali u kuću, tu smo zatekli unuka sa sekirom u ruci - navodi...

Nastavak na Večernje novosti...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.