UKLANJA SE RUGLO SA BANJICE: Počelo rušenje Puzzle grada

Izvor: Telegraf.rs, 09.Jun.2016, 14:57   (ažurirano 02.Apr.2020.)

UKLANJA SE RUGLO SA BANJICE: Počelo rušenje Puzzle grada

Po nalogu Odeljenja za inspekcijske poslove GO Voždovac, danas je počelo rušenje Puzzle grada na Banjici, na uglu Borske i Crnotravske ulice.

Puzzle grad je jedna od najvećih investicija u opštini Voždovac, započeta u vreme kampanje za lokalne izbore 2008. godine, kada je trebalo da posluži Demokratskoj stranci u političke svrhe i koštala je sve poreske obveznike 350.000 evra. 

- Sva projektna i tenderska dokumantacija ovog projekta koji je tekovina Demokratske stranke >> Pročitaj celu vest na sajtu Telegraf.rs << na Voždovcu nije ispravna, niti je sve imovinski-pravno rešeno. Puzzle grad nikada nije dobio upotrebno-pravnu dozvolu, i ono vreme dok je bio u upotrebi, nekih tri do četiri meseci, bio rizičan za našu decu, jer svi znaju da objekat koji ne dobije upotrebnu dozvolu i ne sme da se koristi - rekao je predsednik opštine Voždovac Aleksandar Savić, koji je prisustvovao rušenju, zajedno sa članom Gradskog veća Ivanom Tomić.

Pored tih 350.000 evra koliko je ovaj projekat koštao opštinu Voždovac, velika sredstva će morati i da budu izdvojena i za njegovo rušenje.

Foto: Telegraf

Foto: Telegraf

- Samo rušenje će nas koštati dodatnih tri ili četiri miliona dinara, a ako znamo da Banjica nema Dom zdravlja, ta sredstva su se mogla iskoristiti za izgradnju jednog pristojnog Doma zdravlja ili rekonstrukciju neke škole, kao što to radi sada SNS. Ali šteta je učinjena i na nama je sada da je ispravimo. Ovo je kraj jednog ružnog i tužnog projekta koji je poslužio samo u predizbornoj kampanji - rekao je Savić.

Foto: Telegraf

O budućoj nameni tog prostora još uvek je rano da se govori.

- Moraćemo da sagledamo imovinsko-pravne odnose, pa da nakon toga napravimo sastanak sa Vojskom Srbije, na čijem zemljištu se nalazi ovaj objekat, Gradskim zelenilom i sa opštinom Voždovac i da se dogovorimo kako najbolje da ovaj prostor upotrebimo i oplemenimo. Naravno, uz sugestije građana Banjice, koje bismo pitali šta je njima najpotrebnije. Naći ćemo neko zakonsko rešenje koje će zadovoljiti sve građane - rekao je predsednik opštine Voždovac.

Foto: Telegraf

Foto: Telegraf

Za danas je predviđeno uklanjanje krupnih delova konstrukcije ovog objekta, a procenjuje se  da će kompletno rušenje biti završeno za nekoliko dana.

(Telegraf.rs)


Pogledaj vesti o: Bor

Nastavak na Telegraf.rs...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

KONAČNO: Počelo rušenje "Pazl grada" (FOTO)

Izvor: Mondo, 09.Jun.2016

Po nalogu Odeljenja za inspekcijske poslove opštine Voždovac danas je počelo rušenje "Pazl grada" na Banjici, koji od otvaranja 2009. godine nema ni građevinsku, ni lokacijsku dozvolu...Foto: Mondo/ Stefan Stojanović..Kako je saopšteno iz te opštine, u pitanju je rizičan objekat po bezbednost...

Nastavak na Mondo...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Telegraf.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Telegraf.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.