Građani ignorišu nova pravila ulaska u autobuse GSP

Izvor: Kurir, 15.Jul.2012, 18:45   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Građani ignorišu nova pravila ulaska u autobuse GSP

Preduzeće Bus plus, koje je zaduženo za prodaju i kontrolu karata, najavilo je da će od danas početi novi režim ulazaka i izlazaka, tako da će građani morati da ulaze na prednja vrata, a u zglobnim autobusima i na zadnja

BEOGRAD - Beograđani su uglavnom ignorisali novi režim ulazaka i izlazaka iz vozila gradskog prevoza, a pojačana kontrola za sada nije primetna..

Preduzeće Bus plus, koje je zaduženo za prodaju i kontrolu karata, najavilo je >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << da će od danas početi novi režim ulazaka i izlazaka, tako da će građani morati da ulaze na prednja vrata, a u zglobnim autobusima i na zadnja. Takvo pravilo uglavnom nije  bilo vidljivo.

Na autobuskim linijama iz južnog dela grada ka centru nisu primetili nijednog kontrolora, a građani su slobodno ulazili na sva dostupna vrata. Tako je uglavnom bilo u linijama 23, 37, 52, 53, 56 ili 50. Bilo je najavljeno i da će vrata autobusa do kraja leta biti obeležena za ulazak i izlazak, a jedan od reportera Bete primetio je pojedina tako obeležena vozila na linijama 16 i 17.

Bus plus je objavio da će stalna kontrola biti u "vidno obeleženim" vozilima na raznim linijama, među kojima su i 16 i 23, ali su građani ulazili i na srednja vrata, kao i juče. Još jedno od pravila je da će se u vozila na početnim stanicama ulaziti samo na prednja vrata, što se poštovalo na Studentskom trgu.

Vozila gradskog saobraćaja  su uglavnom poluprazna, a pravi test novog sistema može se očekivati u ponedeljak, pošto će to biti prvi radni dan s primenom novog režima korišćenja vozila javnog prevoza u Beogradu.

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.