Izvor: S media, 08.Okt.2010, 16:35 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Djilas: Romi iz Vojvodjanske su raseljeni po propisima
Gradonačelnik Beograda Dragan Djilas izjavio je danas da su Romi iz Vojvodjanske ulice raseljeni po propisima, kao i da im je ponudjen alternativni smeštaj u kontejnerima za stanovanje.
"Ne gledam na taj problem kao mnogi drugi i mogu da kažem da stanova za ljude koji ih potražuju po tom osnovu neće biti", rekao je Djilas prilikom obilaska domaćinstva u naselju Borča koje učestvuje u projektu "Zeleni prsten".
Gradske vlasti juče su počele >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << sa rušenjem domova Roma u Vojvodjanskoj 25, a stanari, njih 36 ostalo je bez "krova nad glavom", uključujući i 16 dece, pa su majke sa decom smeštene u prihvatilište u Zvečanskoj, dok su muškarci za smeštaj morali da se sami snadju.
Romi iseljeni iz Vojvodjanske nastavili protest
Romi koji su iseljeni iz Vojvodjanske ulice u beogradskom naselju Bežanija, nastavili su danas protest ispred Skupštine grada.
Predsednik Demokratskog udruženja Roma Jordan Vasić rekao je da nakon jučerašnjeg protesta ispred Starog dvora, iseljene Rome nije primio niko od nadležnih, a majke sa decom smeštene su u prihvatilište u Zvečanskoj, dok su muškarci za smeštaj morali da se sami snadju.
"Romi neće protestvovati tokom vikenda iz bezbednosnih razloga i zbog održavanja Parade ponosa", rekao je on i dodao da će protest biti nastavljen u ponedeljak, ali i da se nada da će, ipak, biti pronadjeno rešenje koje će zadovoljiti i potrebe Roma i mogućnosti gradske vlasti.
Prema njegovim rečima, država pravi veliki problem i produbljuje ga jer se ne brine o svojim gradjanima na adekvatan način, posebno o Romima koji su, takodje, gradjani Srbije.
Romkinje koje su sa decom provele noć u Prihvatilištu u Zvečanskoj požalile su se na ponašanje osoblja prema njima.
Kako su navele, deca su u toku noći povraćala i niko nije hteo da im ukaže pomoć, a kako su kazale, osoblje deci nije dozvolilo ni upotrebu toaleta.
(Tanjug)






