Izvor: Radio Slobodna Evropa, 29.Okt.2014, 13:51   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Lava ugrožava stanovništvo na Havajima

Stanovnici havajskog mesta Pahoa, na obroncima vulkana Kilauea, evakuisani su iz svojih domova jer je lava je ugrozila prve kuće, javio je BBC.

Stručnjaci navode da je rastopljena lava vreline od 900 stepeni Celzijusa i da teče u pravcu sela Pahoa uništavajući sve pred sobom.

Upozorava se da bi, ukoliko ne budu izgrađeni pristupni putevi, a autoput 130 postane neprohodan, lava bi mogla da "zarobi" oko 8.000 stanovnika oblasti Puna.

Nastavak na Radio Slobodna Evropa...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Slobodna Evropa. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Slobodna Evropa. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.