AL: Radnici “Betonjerke” blokiraju autoput

Izvor: OkRadio.rs, 07.Mar.2014, 01:49   (ažurirano 02.Apr.2020.)

AL: Radnici “Betonjerke” blokiraju autoput

Radnici “Betonjerke” iz Aleksinca najavili su da će u petak blokirati autoput na nadvožnjaku kod Aleksinačkih rudnika. Radnici traže da im se isplate zaostale plate, reši status firme i obezbedi adekvatan socijalni program.   Odluku o blokadi autoputa doneli su nakon razgovora sa predsednikom opštine Aleksinac, Nenadom Stankovićem, koji im je rekao da ne može mnogo d aim pomogne, jer Betonjerka nije u nadležnosti lokalne samouprave.   Oni su sa štrajkom počeli još 28. februara, a u četvrtak su stupili u generalni štrajk.  
Pogledaj vesti o: Aleksinac

Nastavak na OkRadio.rs...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta OkRadio.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta OkRadio.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.