KK Radnički: Ostavili Apatin na trideset poena zaostatka

Izvor: KovinEkspres.rs, 21.Jan.2010, 12:30   (ažurirano 02.Apr.2020.)

U zaostaloj utakmici 12. kola II Srpske lige grupa Sever košarkaši Radničkog pobedili su ekipu Apatina rezultatom 95:65 (19:18, 23:14, 24:15, 29:18). Domaćin jakom odbranom i efikasnim kontrama dolazi do prednosti od 8 poena, 15:7. Međutim pad u igri, neiskorišćeni ziceri tope prednost Radničkog na samo jedan poen, te se prva četvrtina završila rezultatom 19:18. Tokom druge četvrtine Radnički je imao konstantnu prednost od 6-8 poena, da bi trojkom kapitena Bobića tu prednost prvi put na meču povećao na deset poena razlike, 35:25. Druga polovina druge četvrtine donela je rastrzanu igru sa obe strane, pa su ekipe za pet minuta postigle po sedam poena. Na veliki odmor otišlo se rezultatom 42:32. Dominacija braće Grujević pod obručem gostiju, kao i sjajna odbrana, tokom treće četvrtine, dovoljna je za tada najveću prednost od dvadeset...