Izvor: OkRadio.rs, 10.Apr.2013, 20:56 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Smanjen kapacitet odeljenja rešava problem?
Ukidanje odeljenja u srednjim školama zbog manje osmaka izbeglo bi se smanjenjem maksimalnog broja učenika po odeljenju sa sadašnjih 30 na 25, smatra direktor Gimnazije "9. maj" Nebojša Lekić.
On je reagovao povodom predloga plana upisa Ministarstva prosvete koji predviđa ukidanje 22 odeljenja u srednjim stručnim školama u Nišavskom, Topličkom i Pirotskom okrugu, ali i ukidanje po jednog odeljenja u 4 niške gimnazije i gimnazijama u Pirotu, Aleksincu i Blacu.
- Činjenica je da će biti manje srednjoškolaca, ali je loš potez da se odeljenja ukidaju u najtraženijim školama i time smanji izbor roditeljima i đacima. Ako...
Pogledaj vesti o: Aleksinac







