Smanjen kapacitet odeljenja rešava problem?

Izvor: OkRadio.rs, 10.Apr.2013, 20:56   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Smanjen kapacitet odeljenja rešava problem?

Ukidanje odeljenja u srednjim školama zbog manje osmaka izbeglo bi se smanjenjem maksimalnog broja učenika po odeljenju sa sadašnjih 30 na 25, smatra direktor Gimnazije "9. maj" Nebojša Lekić. On je reagovao povodom predloga plana upisa Ministarstva prosvete koji predviđa ukidanje 22 odeljenja u srednjim stručnim školama u Nišavskom, Topličkom i Pirotskom okrugu, ali i ukidanje po jednog odeljenja u 4 niške gimnazije i gimnazijama u Pirotu, Aleksincu i Blacu.     - Činjenica je da će biti manje srednjoškolaca, ali je loš potez da se odeljenja ukidaju u najtraženijim školama i time smanji izbor roditeljima i đacima. Ako...
Pogledaj vesti o: Aleksinac

Nastavak na OkRadio.rs...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta OkRadio.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta OkRadio.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.