Izvor: Studio B, 25.Sep.2012, 18:35 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Revitalizacija Ade Huje i očuvanje Dunava
Prezentacija projekta „Revitalizacija Ade Huje", povodom dolaska i posete Filipa Velera, generalnog sekretara Komisije EU za zaštitu Dunava, održana je u organizaciji opštine Palilula u Ustanovi kulture „Palilula".
U sklopu prezentacije projekta posvećenog ekološkom oživljavanju Ade Huje prikazan je i film „Dunav - Amazon Evrope", austrijskih autora Rite i Mihaela Šlanbergera.
Pored opštine >> Pročitaj celu vest na sajtu Studio B << Palilula i Sekretarijata za zaštitu životne sredine, u realizaciju projekta uključeni su NVO „Supernatural", Ministarstvo prirodnih resursa, rudarstva i prostornog planiranja, Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede - Direkcija za vode, češka vlada posredstvom preduzeća „Dekonta", kao i Coca-Cola Hellenic Srbija.
Naglasivši da Komisuju EU za zaštitu Dunava čine predstavnici vlada koji zastupaju 81 milion ljudi, koji žive u slivu Dunava, Veler je istakao važnost saradnje svih činilaca država regiona od vlada do pojedinaca na očuvanju Dunava kao zajedničkoj koristi i odgovornosti. Gradski sekretar za zaštitu životne sredine Goran Trivan naveo je da je stanje na Adi Huji katastrofalno, ali da nije nepopravljivo i da presudnu ulogu ima tesna saradnja svih institucija - od države do nevladinog sektora.
Domaćin skupa, predsednik opštine Palilula Stojan Nikolić istakao je važnost Dunava za Beograd, a naročito za stanovnike Palilule, koji žive i sa njegove desne i leve obale. Ada Huja je stalni projekat opštine, koji ima sjajne potencijale. Nekome je interesantna za investicije, nekome da se bavi prirodom, a za nas je bitna zato što tu živimo, rekao je Nikolić i dodao da opština od revitalizacije Ade Huje neće nikad odustati.
Srđan Stanković iz „Supernaturala" je naglasio da je ugovor o saradnji sa opštinom urodio plodom i da su nakon odnošenja ogromnih količina otpada formiranog šezdesetih godinina uspeli da ove godine organizuju „Supernatural festival" na Adi Huji, koji je posetilo nekoliko hiljada ljudi.
Pogledaj vesti o: Evropska Unija
Revitalizacija Ade Huje i očuvanje Dunava
Izvor: DANuBeogradu.rs, 26.Sep.2012, 10:19
Prezentacija projekta “Revitalizacija Ade Huje”, povodom dolaska i posete gospodina Filipa Velera, generalnog sekretara Komisije EU za zaštitu Dunava, održana je u organizaciji GO Palilula 25. septembra u Ustanovi kulture “Palilula”. U sklopu prezentacije projekta posvećenog ekološkom oživljavanju...














