Izvor: RTS, 04.Mar.2011, 13:13 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Raskinut ugovor o gradnji petlje
Zbog nelikvidnosti slovenačke firme "SCT", Direkcija za građevinsko zemljište raskinula ugovor o izgradnji petlje na severnom pristupnom delu mosta na Adi Ciganliji sa tom kompanijom. Raskid ugovora neće ugroziti planiranu dinamiku izgradnje mosta.
Direkcija za građevinsko zemljište i izgradnju Beograda obavestila je slovenačku kompaniju "SCT" o raskidu ugovora o izgradnji petlje na severnom delu pristupa mostu preko Save na >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Adi Ciganliji, objavile su gradske vlasti.
Slovenačka firma je, posle potpisivanja ugovora o gradnji petlje u decembru 2010. godine, proglasila nelikvidnost, što bi, kako se navodi, moglo da utiče na izvršenje obaveza iz ugovora o gradnji petlje "Jurija Gagarina".
Direkcija je, da bi zaštitila interes grada i osigurala da ugovoreni avans od šest miliona evra bude iskorišćen za predviđene namene, tražila od "SCT" dopunu bankarske garancije koju slovenačka kompanija nije obezbedila u datom roku.
Zato je Direkcija odlučila da "SCT" obavesti o raskidu ugovora, o čemu je izvestila i Evropsku investicionu banku prema čijim pravilima će se sprovesti dalji postupak izbora izvođača radova.
U saopštenju, objavljenom na sajtu gradske uprave, ističe se da raskid ugovora sa "SCT" neće ugroziti planiranu dinamiku izgradnje mosta i pristupnih puteva.
Do kraja godine, kako je planirano, biće završena izgradnja konstrukcije mosta i ulazno-silaznih rampi u ulice Radničku i Jurija Gagarina, kao i veza sa petljom Hipodorm.
Južne pristupe mostu preko Save na Adi Ciganliji gradiće austrijski "POR" i tu realizacija teče po planu.





