Izvor: Kurir, 16.Avg.2011, 08:49 (ažurirano 02.Apr.2020.)
MITROVIĆ: NEMOJ DA MI NEŠTO FALI S JAHTE!
More, gusari, ne pljačkajte brod! Jahta „El Bosko V“ Željka Mitrovića još je usidrena u Kaštelima, u Splitu. Na fotografiji koju je Kurir nedavno objavio vidi se nepoznati muškarac kako tumara po brodu vlasnika „Pink medija grupe“
More, gusari, ne pljačkajte brod!
Jahta „El Bosko V“ Željka Mitrovića još je usidrena u Kaštelima, u Splitu. Na fotografiji koju je Kurir nedavno objavio vidi se nepoznati muškarac kako tumara po brodu vlasnika >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << „Pink medija grupe“.
Mitrović u izjavi za naš list najavljuje da se „hrvatski gusari i pirati“ neće dobro provesti ukoliko se pokaže da s jahte fali nešto od dragocenosti.
- Najverovatnije ću tužiti hrvatsku carinu. Međunarodni sud čeka razrešenje upravnog postupka u Hrvatskoj vezanog za moj brod. A što se tiče budućnosti gusara i pirata, oni će svoje radnje mnogo ranije objasniti u pojedinačnim krivičnim postupcima. Posebno će biti zanimljivo ukoliko se ispostavi da su pojedine dragocenosti, koje su moja lična imovina, u međuvremenu nestale - upozorava Mitrović i dodaje:
- Mi ćemo u svakom slučaju podneti krivične prijave protiv onih koji su već dokazano (sud potvrdio) počinili krivično delo zloupotrebe službenog položaja i kršenja procedure u postupku oduzimanja i prodaje tuđe imovine - zaključuje Mitrović.
Željkov rat protiv gusara se nastavlja.
(D. I.)
Uskoro imena „gusara“
Mitrović ističe da se u Hrvatskoj sprema istraga protiv ljudi koji su učestvovali u aferi „jahta“:
- Ako su moje informacije tačne, a obično jesu, ovih dana će u Hrvatskoj biti sprovedena istraga o učesnicima u zaveri povodom otimačine mog broda od strane bahatih državnih gusara koji sebe nazivaju carinskim organima. Očekujem da će imena koja će se pojaviti na listi osumnjičenih biti imena onih carinika, hrvatskih tajkuna, kao i pojedinih prodavaca brodova na koje mi od početka ovog slučaja i sumnjamo.
Željko Mitrović: Nemoj da mi nešto fali s jahte!
Izvor: S media, 16.Avg.2011
Vlasnik Pink medija grupe upozorava hrvatsku carinu šta će se desiti ako njegov brod bude oštećen ili opljačkan...Jahta "El Bosko V" Željka Mitrovića još je usidrena u Kaštelima, u Splitu. Na fotografiji koja je nedavno objavljena u medijima vidi se nepoznati muškarac kako tumara po brodu vlasnika...







