HR: Prodaja jahte Željka Mitrovića

Izvor: B92, 03.Avg.2011, 14:10   (ažurirano 02.Apr.2020.)

HR: Prodaja jahte Željka Mitrovića

Beograd -- Zaplenjena jahta Željka Mitrovića, vlasnika televizije "Pink", prodaje se na javnoj aukciji u Hrvatsko po početnoj ceni od oko tri miliona evra.

Kako prenose hrvatski mediji to je cena bez carine, poreza i drugih troškova, a reč je o jahti "El Bosco V", koju je Carinska uprava Hrvatske zaplenila prošlog septembra zbog kršenja hrvatskih carinskih propisa i međunarodne Konvencije o privremenom >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << uvozu.

Od Mitrovića je traženo da plati dva miliona evra carine i takse, što je on odbio i uložio žalbu, ali je „El Bosco V" postala državno vlasništvo.

Luksuznu jahtu dugačku 31 metar sa šest kabina i dve palube Mitrović je kupio 2007. na Croatia Boat Showu u Splitu, a poznavaoci luksuznih jahti procenjuju da joj cena tada nije bila manja od 10 miliona evra. .banner_text_link { text-align: right; }.banner_text_link a { font-size: 12px; color: rgb(204, 204, 204); }.banner_text_link a span { font-size: 10px; }.banner_text_link a:hover { color: rgb(102, 102, 102); }

Na licitaciji u Dubrovniku, 17. avgusta, početna cena će biti 23,6 miliona kuna - nešto više od 3 miliona evra, pa ako je želi nazad, Mitrović je može kupiti ispod cene uz uslov da uplati depozit od 10 odsto početne cene

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.