Štrajk zbog Kosilija

Izvor: OkRadio.rs, 05.Dec.2013, 03:57   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Štrajk zbog "Kosilija"

Radnici fabrike "Nevena" iz Leskovca prete da će blokirati grad, ako im država ne pomogne da produže licencu za "Kosili" proizvode. Da bi produžila licencu "Nevena"  mora da plati 600.000 evra švajcarskoj firmi „Greter“.   "Kosili" čini 80 % proizvodnog programa leskovačke fabrike, pa radnici prete blokadama ako država ne priskoči u pomoć.   - Blokiraćemo Leskovac, sve prilaze gradu, ako nam država ne pomogne. Neka tih 600.000 evra budu kompenzacija što nam je država oduzela plac od četiri hektara i bez nadokande ga poklonila „Juri“ - rekao je Nebojša Perović, predsednik organizacije Samostalnog sindikata.   Iste stavove sa njim dele i predstavnici drugih sindikata i manjinskih...
Pogledaj vesti o: Štrajk,   Leskovac

Nastavak na OkRadio.rs...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta OkRadio.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta OkRadio.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.