Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 15.Mar.2023, 19:54
Štrajk u Somborskim novinama
Zaposleni u Somborskim novinama nastavili su štrajk, jer im uprkos obećanjima zarade nisu isplaćenje, saopštilo je danas Udruženje novinara Srbije (UNS).
"Novinari su jedinstveni u odluci da informativni sadržaj koji pripremaju ne objavljuju ukoliko ne prime platu za decembar i januar", rekla je za sajt UNS novinarka ovog nedeljnika i predsednica štrajkačkog odbora Danijela Aksić Mirčeta.
Vlasnik Somborskih novina Srđan Vučurević, kako je rekla Mirčeta, >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << nije dolazio prethodnih dana, iako je rekao da će im u ponedeljak ili utorak doneti zaostale zarade.
"Ako se ispuni naš jedini zahtev – da dobijemo ostatak zarade iz decembra i celu platu za januar, mi istog momenta počinjemo ponovo da radimo", rekla je Mirčeta.
Inače, račun Somborskih je u blokadi već 43. dan.
Pogledaj vesti o: Štrajk
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...








