Izvor: BKTV News, 31.Okt.2012, 20:01 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Policajci najavili štrajk
Nezavisni sindikat policije (NSP) najavio je da će “u najbližoj budućnosti” organizovati protest, pored ostalog i zbog činjenice da je u poslednje vreme zaživela čudna praksa da se policajcima za koje se samo posumnja da su pogrešili određuje pritvor, a kriminalcima za koje postoje dokazi ne.
Predsednik NSP Blažo Marković rekao je, da se postavlja pitanje zašto sudovi i tužilaštava ne sprovode dosledno zakone, jer se često na slobodi ostavljaju kriminalci koji su činili >> Pročitaj celu vest na sajtu BKTV News << teška krivična dela, za koje je policija pribavila i validne dokaze.
Marković je upozorio i na činjenicu da u poslednje vreme policijske jedinice, uprave i njihovi čelnici sve češće postaju predmet političkih igara političara, kao što je najnoviji slučaj u Kragujevcu.
Predstavnik NSP za Kragujevac Dejan Pavlović ocenio je da se nad policijskom upravom u tom gradu sprovodi velika politička hajka, koju predvodi gradonačelnik Veroljub Stevanović, a sve zbog toga što policija “sprovodi državnu politiku u borbi protiv korupcije”.
Izvor: blic.rs
Tweet
Pogledaj vesti o: Štrajk, Štrajk policije








