Nastavljen štrajk u Zvezdi

Izvor: B92, 06.Sep.2013, 13:51   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Nastavljen štrajk u "Zvezdi"

Kruševac -- Radnice kruševačke Konfekcije "Zvezda" odlučile su da nastave štrajk, započet pre skoro meseca dana, zbog 14 zaostalih plata i neoverenih zdravstvenih knjižica.

Prema njihovim rečima, isplata dve zarade preduslov je za prekid štrajka.

"Razgovarale smo sa nadležnima u Kruševcu. Svi nas pozivaju da prekinemo štrajk >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << , međutim zaposleni su se izjasnili da se štrajk nastavlja jer je stav da smo dosta radile bez para", rekla je danas agenciji Beta predsednica Samostalnog sindikata u "Zvezdi", Marina Dimić.

Ona je podsetila da je od početka štrajka bila jedna uplata zarada.

Radnice te konfekcije, njih oko 150, sada očekuju prodaju dva lokala preduzeća, u Brusu i Aleksandrovcu, što bi moglo da bude dovoljno da isplatu dve do tri plate, a za to je, kako je Marina Dimić navela, zatražena saglasnost Agencije za privatizaciju.

Konfekcija "Zvezda" ima dugovanja od oko 210 miliona dinara, od čega najviše državi - 95 miliona dinara na ime poreza i doprinosa, dok se radnicima na ime plata duguje oko 50 miliona dinara.

Preduzeće u centru Kruševca ima 3.500 kvadrata i osam lokala u tom i nekoliko okolnih gradova.

Tokom prethodne decenije "Zvezda" je u postupku privatizacije desetak puta nuđena na aukcijama, ali nije bilo kupaca te je u postupak restrukturiranja ušla početkom 2011. godine.

Sada se nalazi u grupi preduzeća čija bi imovina trebalo da bude ponuđena na prodaju do kraja godine, a ako ne dobije kupca ide u stečaj.

Ovo preduzeće je jedno od retkih koje je 2005. godine uspelo da se nakon tri godine izvuče iz stečaja i nastavi da, umesto sa dotadašnjih 850, posluje sa 180 radnika, dok je osamdesetih godina prošlog veka upošljavalo više od 2.000 radnika i imalo pedesetak maloprodajnih objekata širom Srbije.

Nastavak na B92...



Povezane vesti

Nastavljen štrajk u "Zvezdi"

Izvor: B92, 06.Sep.2013

Kruševac -- Radnice kruševačke Konfekcije "Zvezda" odlučile su da nastave štrajk, započet pre skoro meseca dana, zbog 14 zaostalih plata i neoverenih zdravstvenih knjižica...Prema njihovim rečima, isplata dve zarade preduslov je za prekid štrajka..."Razgovarale smo sa nadležnima u Kruševcu....

Nastavak na B92...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.