Izvor: Večernje novosti, 03.Sep.2016, 09:57 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Malo im jedna plata
Iako im je na račun uplaćen regres za prošlu godinu i junska plata, radnici dobojskog Šumskog gazdinstva nastavili su započeti štrajk
IAKO im je na račun uplaćen regres za prošlu godinu i junska plata, radnici dobojskog Šumskog gazdinstva nastavili su započeti štrajk, smatrajući da im je uprava samo delimično ispunila zahteve koji su prethodili obustavi rada. - Zaradili smo julsku, kao i avgustovsku platu i osim toga tražićemo da odgovaraju oni >> Pročitaj celu vest na sajtu Večernje novosti << koji manipulišu nama - kaže potredsednik sindikalne organizacije ŠG Duško Đurić. On ističe da je neosporno da ova organizaciona jedinica Šumarstva RS ostvaruje dobre poslovne rezultate i da razlozi nesređenog stanja u preduzeću i nezadovoljstva radnika nisu finansije, već kadrovski problemi. Zapravo, problem je u nemogućnosti novoimenovanog direktora Slavena Gojkovića da preuzme dužnost, umesto dosadašnjeg Vukašina Suvajca, koji odbija da napusti fotelju. I sudske instance su u raskoraku, jer odlukom jedne od kraja avgusta jedino ovlašćeno lice za zastupanje preduzeća je Gojković. Drugi sud je smenu Suvajca proglasio nezakonitom, što mu daje za pravo da odbije da preda dužnost. Poslednju isplatu radnicima je opet potpisao Suvajac, što generalni direktor "Šumarstva RS" Risto Marić smatra da je sporno i da taj potez ima elemente krivičnog dela. Ipak, Marić je lopticu prebacio na resorno ministarstvo poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva, tvrdeći da su plata za jun i regres isplaćeni na insistiranje ministra dr Steve Mirjanića.
Pogledaj vesti o: Štrajk
Nastavak na Večernje novosti...











