Nestao helikopter sa 14 putnika

Izvor: B92, 07.Jun.2012, 22:05   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Nestao helikopter sa 14 putnika

Lima -- Helikopter sa 14 putnika, među kojima je 11 Južnokoreanaca, nestao je u popularnoj turističkoj oblasti Kusko na jugoistoku Perua.

"Mi smo informisani o nestanku helikoptera u oblasti džungle u regionu Kusko i pokrenuli smo potragu", potvrdio je lokalni policajac za agenciju AFP.

Helikopter je nestao kod Hualahuale i "policijska patrola se uputila u tom pravcu da bi istražila moguće prinudno sletanje ili nesreću", dodao je isti izvor.

Četrnaest putnika >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << - 11 Koreanaca, dva Austrijanaca i Peruanac i ne zna se da li je i koliko bilo članova osoblja, uputili su se iz grada Mazuko u provinciji Madre de Dios sinoć za grad Kusko u istoimenoj susednoj provinciji.

U blizini Hualahuale, grada na oko 4.000 metara nadmorske visine, izgubljena je komunikacija s pilotom, rekao je policijski general Hektor Dulanto, navela je agencija AP.

Zvaničnik Južnokorejske ambasade u Limi potvrdio je da u helikopteru nisu bili turisti, već poslovni ljudi i da, za sada, ne može ništa više da kaže.

Mediji u Seulu su javili, pozivajući se na zvaničnika ministarstva inostranih poslova, da nisu uspeli da stupe u kontakt s putnicima preko njihovih mobilnih telefona, ali da se nije ni oglasio automatski signal koji ukazuje na pad letilice.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Nestao helikopter sa 14 putnika na jugoistoku Perua

Izvor: Blic, 07.Jun.2012

Helikopter sa 14 putnika, među kojima je 11 Južnokoreanaca, nestao je u popularnoj turističkoj oblasti Kusko na jugoistoku Perua, saopštila je danas peruanska policija..."Mi smo informisani o nestanku helikoptera u oblasti džungle u regionu Kusko i pokrenuli smo potragu", potvrdio je lokalni policajac...

Nastavak na Blic...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.