OI - Španci dominiraju u reprizi finala Eurobasketa

Izvor: Sportske.net, 14.Avg.2016, 00:48   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Furija" domininira nad selekcijom Litvanije u meču četvrtog kola košarkaškog turnira na Igrama u Riju.

Zakuvava se u grupi B, ako je suditi po prvom delu meča između Španije i Litvanije.

"Furija" je na poluvreme otišla sa 19 poena suficita, kako su prvo poluvreme dobili rezultatom 48:29.

Špance predvodi ko drugi nego Pau Gasol, koji je postigao 14 poena.

Ključna >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportske.net << je bila serija Španaca na kraju prvog kvartala. Izabranici Serđa Skariola su zatvorili prvu četvrtinu sa devet vezanih poena, i tako se odlepili na plus 15. Bilo je na pred drugu četvrtinu 26:11, za Špance.

U drugoj četvrtini se igralo izjednačeno sve do poslednjih par minuta, kada je Mirotić preuzeo stvar u svoje ruke. Sa nekoliko vezanih poena, uz pomoć Rubija je košarkaš Bulsa odlepio Špance na 19 razlike.

Na poluvreme se otišlo sa tom razlikom u korist Španaca a Gasola su pratili sa po osam poena Rubio i Mirotić.

U reprezentaciji Litvanije je najefikasniji bio Kuzminskas sa devet poena, dok je sedam poena dao Kalinetis.

Valančiunas je za oko 14 minuta na parketu bio bez košgeterskog učinka.