Za putnika bez karte kazna 50 KM

Izvor: Nezavisne Novine, 10.Sep.2014, 17:24   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Za putnika bez karte kazna 50 KM

SARAJEVO - Skupština Kantona Sarajevo po hitnom postupku je donijela Zakon o obavezama i ovlaštenjima kontrolora operatera javnog prijevoza putnika u KS.

Prema ovom zakonu, novčanom kaznom od 50 KM će se kazniti za prekršaj putnik ukoliko nema važeću kartu za prevoz i ako na zahtjev kontrolora ne predoči kartu radi kontrole.

Ovaj zakon je usklađen sa Zakonom o prekršajima Federacije BiH, kao i Zakonom o cestovnom prijevozu FBiH, prenosi Klix.

Propis je donesen >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << zbog značaja regulative ovlaštenja službenog osoblja za efikasniju naplatu prevozne usluge i održivo poslovanje prevoznika, jer dosadašnji propisi nisu omogućavali sankcioniranje korisnika bez vozne karte.

Po evidenciji operatera javnog prevoza putnika, procent realizacije prijava protiv putnika bez vozne karte u 2012. i 2013. putem opomena je sveden na dva posto, a realizacija prijava sudskim putem je u potpunosti bila isključena.

Zakonom su propisani i uslovi koje mora ispunjavati kontrolor u pogledu stepena obrazovanja i stručne osposobljenosti za obavljanje ovih poslova.

Predviđeno je da kontrolor mora posjedovati i iskaznicu izdatu od ministarstva.

Nastavak na Nezavisne Novine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Nezavisne Novine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Nezavisne Novine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.