Vođenje ljubavi je opasno

Izvor: B92, 12.Maj.2010, 14:55   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Vođenje ljubavi je opasno

Vođenje ljubavi može da bude opasno, što dokazuje jedno istraživanje obavljeno u Velikoj Britaniji, koje je pokazalo da se godišnje svaka treća odrasla osoba povredi tokom ljubavnih vratolomija.

Prema rezultatima instituta za istraživanje javnog mnjenja "OnePoll", čak 18 miliona Britanaca povredilo se u toku poslednjih godinu dana vodeći ljubav.

Povrede su raznovrsne, od modrica na kolenima i izvrnutih prstiju, preko tortikolisa i bolova u leđima, do bolova >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << mišića čitavog tela. Nekima je čak bila potrebna i hospitalizacija.

Dva odsto učesnika ankete kaže da su tokom odnosa polomili neku kost, a njih pet odsto su naveli da sutradan nisu bili u stanju da odu na posao. Iznenađujuće je da je 40 odsto ispitanika izjavilo da je bilo toliko obuzeto strašću da je povrede primetilo tek sutradan.

Najveći broj nezgoda događa se na trosedima (uglavnom zbog nemarno odloženih čaša), na stepeništu, u automobilu i pod tušem. Spavaća soba je tek na petom mestu, preneli su britanski mediji.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.