Ulje iz kanalizacije u Kini

Izvor: Domino Magazin, 01.Nov.2013, 13:33   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ulje iz kanalizacije u Kini

Šokantno otkriće zbog koga više nikad nećete jesti ništa sumnjivo

Washington Post piše o jezivom trendu iz Kine. Sve su češći slučajevi "ulja iz kanalizacije". Tačnije, postoje ilegalne laboratorije u kojima se pravi ulje i to od otpadnih materija i masnoća koje se skupljaju u kanalizaciji. Da stvar bude još gora to ulje se prodaje restoranima i uličnim prodavnica hrane i koristi se za kuvanje. Po nekim procenama čak 10 posto hrane je spremljeno od ulja iz kanalizacije.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Domino Magazin << />
Stručnjaci kažu da ovakvo ulje sadrži brojne otrove i hemikalije koje su štetne po ljudsko zdravlje a vlasti pokušavaju da spreče ilegalnu prodaju i unište laboratorije.

Pogledajte video ako smete. Samo se nadamo da ovo ne padne na pamet našim preduzimljivim "biznismenima":

Nastavak na Domino Magazin...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Domino Magazin. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Domino Magazin. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.