Uber upropastio taksiste

Izvor: Domino Magazin, 27.Avg.2015, 14:12   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Uber upropastio taksiste

Evo gde se najbrže šire po svetu

Uber se polako ali sigurno širi svetom. Posledica? Taksisti ubrzano nestaju.

Vrednost kompanije dostigla je 50 milijardi dolara, a njihovi vozači prisutni su u 200 gradova i više od 50 zemalja sveta.

Zanimljivo je da su u nekim od gradova Uber vozači već premašili broj klasičnih taksista.

Prvi na listi je svakako Los Angeles gde ima 20.000 Uber vozila i samo 2.300 taksista.

Slično je i u San Francisku >> Pročitaj celu vest na sajtu Domino Magazin << sa 16.000 Uberovaca i 1.800 taksista.

U New Yorku još uvek razlika nije tako velika u korist Ubera, a za njih vozi 14 hiljada vozača, dok je klasičnih taksista 13.500.

Uber se širi i po Evropi. U Londonu ih ima 15.000 sa 20.000 taksista.

Vozači koji rade za Uber nemaju taksi licencu niti taksimetar, a može da se prijavi svako sa odgovarajućim vozilom i vozačkom dozvolom.

Sva plaćanja vrše se putem aplikacije.

Inače uskoro bi trebalo da dođu i u Srbiju pošto su ovog leta raspisali konkurs za direktora. Samo nešto se plašimo da neće proći baš tako lagodno, poznajući naše taksiste.

Nastavak na Domino Magazin...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Domino Magazin. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Domino Magazin. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.