Tvrdoglava zgrada neće da padne

Izvor: B92, 13.Maj.2013, 19:40   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Tvrdoglava zgrada" neće da padne

Stručnjaci za rušenje zgrada u Australiji su bili primorani da angažuju i bager kako bi uspeli da sruše zgradu nakon što je i posle eksplozije "prkosno stajala" uspravno.

Zgrada koja se nalazila u industrijskom delu Brizbejna nakon eksplozije je stajalo oko 40 minuta, pa je ekipa za rušenje nakon skoro 100 kilograma eksploziva koji je upotrebila, bila primorana da upotrebi bagere.

Uz kopanje i guranje zgrade nekako su uspeli da sruše skladište jedne pivare koje >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << se na tom mestu nalazilo oko pola veka.

Na kraju sve što je ostalo od zgrade bilo je 4.000 tona šuta.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.