Izvor: Nezavisne Novine, 07.Dec.2014, 11:15 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Trajni lak za lijepe nokte
Lakiranje i uređivanje noktiju je svakodnevni tretman koji primjenjuje mnogo žena.
Trajni lak je mnogo inovativnije rješenje za nalakirane i uredne nokte. Trajni lak ili drugim nazivom soak off lak znatno se razlikuje od običnih i standardnih lakova, najviše po trajanju. Specifičan je po tome što nakon nanošenja može ostati na noktima petnaestak dana. Za tih 15 dana nokti ne mijenjaju formu i boja laka ostaje postojana kao prvog dana.
Tačnadugotrajnost laka individualna >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << je i zavisi isključivo od brzine rasta noktiju i mašćenja noktiju. Najčešće je to razdoblje od dvije sedmice do mjesec dana. Trajni lak nema velikih razlika od procesa geliranja, ali neke ipak postoje. Trajni lak se nanosi na nokat u tankim slojevima i ima prirodan izgled, za razliku od geliranih noktiju na kojima se jasno vidi gel. Ne oštećuje nokat kao gel.
Prilikom nanošenja trajnog laka nokat se ispolira mekom blok turpijom, a skida se pomoću acetona, vate i folije. Dok kod geliranja noktiju prirodan nokat se priprema turpijanjem i skida turpijanjem (uz profesionalnu uslugu gel neće oštetiti nokat). Sličnost trajnog laka i gela je u tome što se suše pod UV zracima, ostaju postojani oko dvije sedmice. Sa trajnim lakom možete obavljati baš sve poslove bez bojaznosti da će se skinuti. Znatno je jeftiniji nego gel. Sam tretman nanošenja trajnog laka traje oko 30 minuta. Uz nas i trajni lak vaši će nokti izgledati njegovano i uredno!
Trend soak off manikure naprosto je osvojio svijet svojim mnogobrojnim prednostima, koriste ga i mnoge slavne ličnosti, a najviše, pored lijepog izgleda, i zbog činjenice da se trajni lak vrlo lako stapa sa površinom prirodnog nokta i zbog toga sprečava pucanje, listanje ili ljuštenje boje na noktima. S druge strane, trajni gel dodatno učvršćuje nokat, daje mu dodatan sjaj i glatkoću.
Nastavak na Nezavisne Novine...








