Tračevi: Ipak su dobri?

Izvor: Domino Magazin, 20.Okt.2011, 00:52   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Tračevi: Ipak su dobri?

Zašto je tračarenje važno, kako je zapravo nastalo i ko tračari više

Novo istraživanje otkriva da je neverovatnih 80 posto naše komunikacije rezervisano za tračeve.

Ali, zašto je toliko važno da pričamo o tome šta je ko rekao ili uradio?

Doktor John L. Locke kaže da postoje jaki evolutivni razlozi za tračarenje.

“Ako postoje ljudi koji se ponašaju promiskuitetno ili nisu dobri za društvo, naše je pravo da tu informaciju podelimo >> Pročitaj celu vest na sajtu Domino Magazin << sa okruženjem. Tračarenje je nastalo evolucijom i dobro je za nas”, kaže Locke.

Sa druge strane doktor Nicholas Emler smatra da su tračevi to što nas izdvaja od drugih vrsta. “Tračarenje omogućava da upoznamo ljude koje nikada nismo sreli”, objašnjava Emler.

Tračevi su ugrađeni u naše genetsko nasleđe, kažu istraživači i dodaju da je razmena informacija veoma važna za razvoj našeg društva pa samim tim i tračevi.

Čak i kritika drugih može da bude dobra za nas, zaključak je istraživanja koje je dokazalo da žene nisu ništa gore od muškaraca.

“Kada žene razmenjuju informacije to se zove tračarenje, ali kada to rade muškarci oni samo prave dobre kontakte”, dodaju naučnici.

Nastavak na Domino Magazin...






Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Domino Magazin. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Domino Magazin. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.