Radnik je upozoravao na katastrofu podmornice: Ubiće sebe i druge u nameri da napumpa ego

Izvor: B92, 04.Jul.2023, 08:57

Radnik je upozoravao na katastrofu podmornice: "Ubiće sebe i druge u nameri da 'napumpa' ego"

Bivši radnik "OceanGate"-a Dejvid Lokridž poslao je pre nekoliko godina e-mail drugom bivšem saradniku kompanije u kojem je izrazio zabrinutost zbog mogućih kvarova na podmornici Titan.

"Ne želim da zvučim kao brbljivac, ali sam toliko zabrinut da će on ubiti sebe i druge u svojoj nameri da "napumpa" svoj ego“, napisao je Lokridž o izvršnom direktoru "OceanGate"-a Stoktonu Rašu.

Lokridž je radio kao nezavisni izvođač za "OceanGate" 2015. godine, a zatim >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << kao radnik između 2016. i 2018. godine, preneo je CNN. Ubrzo se upleo u tužbu sa "OceanGate"-om tvrdeći da je nepravedno otpušten zbog zabrinutosti za bezbednost i testiranje Titana

"Smatrao bih sebe prilično hrabrim kada su u pitanju opasne stvari, ali ta podmornica je samo nesreća koja čeka da se desi. Nisu mogli ni da mi plate da zaronim tu podmornicu“, napisao je Lokridž u mejlu Robu Mekalumu.

Mekalum, koji je predvodio ekspedicije na Titanik, upozorio je Raša 2018. na bezbednost podmornice Titan, rekavši generalnom direktoru da izlaže sebe i svoje klijente riziku.

Podsetimo, "OceanGate" je bio oko 1 sat i 45 minuta od planiranog ronjenja kako bi se spustio do olupina Titanika, kada je izgubio kontakt sa svojim matičnim brodom 18. juna.

Nekoliko dana kasnije, zvaničnici su potvrdili da je Titan pretrpeo "katastrofalnu imploziju". Poginulo je svih pet članova posade: Raš, britanski biznismen Hamiš Harding, francuski ronilac Pol-Anri Nargeolet, pakistanski milijarder Šahzada Davud i njegov 19-godišnji sin Sulejman Davud.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.