Izvor: B92, 25.Maj.2012, 20:20 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Programiranje igrica uživo
Ginisova knjiga rekorda je u januaru ove godine zabeležila najmasovniji Game Jam do sada, bio je to Global Game Jam. Ova manifestacija je otvoren za sve koji su ikada želeli da vide kako izgleda razvoj kompjuterske igre od početka do kraja.
Slična manifestacija se ovog vikenda održava u Beogradu na Univerzitetu Metropolitan. Od 25. do 27. maja biće organizovan Metropolitan Game Jam koji će privući pažnju igračke populacije u Srbiji. Svi oni koji vole da igraju kompjuterske >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << igrice, ali i da se bave njihovim razvojem, kao i oni koji su već deo gamerske industrije će imati odličnu priliku da se povežu sa svojim kolegama i upoznaju process dizajniranja i programiranja jedne igrice..
Metropolitan Game Jam se sastoji iz dva dela: Glavni Jam i Side Jam. U okviru Glavnog Jam-a učestvovaće šest izabranih timova, dok će ostali zainteresovani učestvovati u Side Jam-u (fizički ili putem interneta).
Svi učesnici će dobiti dve teme, koje će biti objavljene i na web sajtu Jam-a.
Učesnici će tokom 48 sati moći da koriste sve raspoložive tehnologije za rešavanje problema.
Game Jam manifestacija nije takmičarskog karaktera, na njemu nema pobeđenih, već samo pobednika, koji će ovim potezom pokušati da pokrenu zanimljivu zajednicu programera.



