Izvor: Nezavisne Novine, 06.Mar.2016, 16:50   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Preživio požar kao štene, a sada postao vatrogasac (FOTO)

Džejk je imao tek nekoliko mjeseci kada su ga vatrogasci pronašli zarobljenog u gorućoj šupi. Da nije bilo Vilijama Lindlera, Džejk sigurno ne bi preživio, pošto je pretrpio opekotine na 75 odsto tijela uključujući šape. Sada je i sam postao vatrogasac.

Kao da sve što mu se desilo nije bilo dovoljno, ubrzo poslije cijele agonije, vlasnici su ga napustili i ostavili veterinaru, jer nisu imali novca za njegovo liječenje. Srećom, tu je ponovo bio Vilijam, koji je odlučio >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << da ga usvoji.

Okružen ljudima koji ga vole u vatrogasnoj stanici u Hanahanu, Džejk se brzo oporavio. Odmah je postao maskota, a često ga vode po školama kada obrazuju djecu o bezbjednosti i pokazuju im šta da rade u slučaju požara.

„Namjeravam da Džejk uskoro dobije sertifikat da može da učestvuje u terapiji i liječenju djece sa opekotinama“, kaže Vilijam.

Džejk ima i značku i „odjelo“ i svi ga smatraju dijelom jedinice.

„Volio bih da pokažem dijeci da nije važno koliko je trenutno teško i loše. Ovaj mališan je pobijedio uprkos svim opekotinama koje je zadobio sa četiri nedelje i opet je prelijep“, istakao je Vilijam.

(NN, RTS)

Nastavak na Nezavisne Novine...



Povezane vesti

Ovo je Džerki - pas koji je preživeo požar, pa postao VATROGASAC

Izvor: Blic, 07.Mar.2016, 11:25

Džejk je imao tek nekoliko meseci kada su ga vatrogasci pronašli zarobljenog u gorućoj šupi. Da nije bilo Vilijama Lindlera, Džejk sigurno ne bi preživeo, pošto je pretrpeo opekotine na 75 odsto tela uključujući šape. Sada je i sam postao vatrogasac.

Nastavak na Blic...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Nezavisne Novine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Nezavisne Novine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.