Preminuo Tigran Kalebota, bubnjar Psihomodo popa (FOTO, VIDEO)

Izvor: BKTV News, 12.Dec.2017, 10:33   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Preminuo Tigran Kalebota, bubnjar Psihomodo popa (FOTO, VIDEO)

Bubnjar zagrebačke grupe Psihomodo pop Tigran Kalebota iznenada je preminuo u 54. godini. Tu informaciju potvrdila je menadžerka benda za medije širom Balkana.

Tigran Kalebota samo se srušio i umro, po svedočenju prijatelja, juče u popodnevnim satima.



Pre samo deset dana Tigran je proslavio 53. rođendan.

Pored Davora Gopca i >> Pročitaj celu vest na sajtu BKTV News << Smiljana Paradiša – Šparke, Tigran Kalebota - Tigi bio je jedan od osnivača "Psihomodo popa" i njegov stalni član od 1983. godine.

Grupa Psihomodo Pop nastaje 1983. godine, na temeljima grupe Neron, u kojoj tada sviraju Tigran Kalebota-Tigi i Smiljan Paradiš-Šparka. Tada se grupi priključuje Gobac, koji je već kao trinaestogodišnjak svirao u punk bandu Klinska pomora, i Neron menja ime u Psihomodo Pop. 1985 dolazi Sale u bend i ta postava pali i žari prostorom ex-Jugoslavije do 1988. godine kad se na tržištu pojavljuje njihov album prvenac nazvan "Godina zmaja", koji je postigao ogroman uspeh i doslovno digao celu državu na noge.



Pročuli su se i van iste zahvaljujući rok festivalu "Grote prijs of Netherland", gde su u konkurenciji od 600 bendova, odabrani kao jedan od šest najboljih. Taj uspeh nije mogao promaći ni MTV-ju, televiziji na kojoj su se dugo vremena vrteli njihovi spotovi.

Nastavak na BKTV News...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta BKTV News. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta BKTV News. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.