Izvor: B92, 10.Avg.2012, 20:35 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Policija ne toleriše "Robina Huda"
Španska policija uhapsila je petoro levičarskih aktivista koji su u znak solidarnosti sa najugroženijim ljudima u ekonomskoj krizi, opljačkali supermarket na jugu Španije.
Nekolicina članova južnoandaluzijskog sindikata je napunilo devet punih kolica hrane u jednom supermarketu u gradu Esiha i izašli kroz vrata ne plativši, a nakon toga su ceo "plen" podelili sa siromašnim i nezaposlenim ljudima koji su zbog svetske ekonomske krize ostali bez posla i bilo kakvog prihoda.
>> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << />
Ovaj način protesta zbog siromaštva u Španiji je u poslednje vreme postao uobičajen, a slična akcija izvedena je i pre nekoliko dana u Sevilji.
Pripadnici sindikata su organizovali i druge načine protesta, pa je tako policija prošlog četvrtka i petka uhapsila nekoliko ljudi koji su nezakonito "okupirali" zemljište Ministarstva odbrane i jer su tražili da se ono ustupi seljacima koji su krizom najviše pogođeni.
Policija ne toleriše 'Robina Huda'
Izvor: medio.rs, 11.Avg.2012, 17:50
Španska policija uhapsila je petoro levičarskih aktivista koji su u znak solidarnosti sa najugroženijim ljudima u ekonomskoj krizi, opljačkali supermarket na jugu Španije.






